Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 9.augusts  


Organizācija Kiwanis Cēsu novada pirmklasniekiem dāvā somas

 

Jau otro gadu starptautiskā organizācija Kiwanis dāvā skolas somas 150 Cēsu novada pirmklasniekiem.

 

Katras somas, kas piepildīta ar kancelejas precēm, vērtība ir 20 lati. Lai personīgi pārliecinātos par somu kvalitāti un saturu, arī šogad, tāpat kā pērn, Cēsīs ieradās Kiwanis organizācijas vadītājs Norvēģijā Malvins Kalhagens (Malvin Kalhagen). Somu saturs, sadarbojoties skolu pārstāvjiem un grāmatnīcai Zvaigzne ABC, tika komplektēts jau laicīgi.

 

Organizācijas Kiwanis pārstāvi uz Cēsu novadu pērn atveda Vaives pagasta ilggadējais sadarbības partneris un atbalstītājs Emīls Bjerke (Emil Bjerke), kurš jau 13 gadus piesaista finansējumu Vaives pagasta skolēnu atbalstam.

 

Jau ziņots, ka 2009.gadā Kiwanis vadītājs Norvēģijā Malvins Kalhagens atveda finansējumu - 2550 latus - 110 skolas somu iegādei.

 

Starptautiskā organizācija Kiwanis darbojas kopš 1915.gada ar mērķi sniegt atbalstu līdzcilvēkiem. Kiwanis moto ir „Kalpot pasaules bērniem”. Organizācija palīdz dibināt kontaktus, satikt cilvēkus, apmainīties ar idejām, sniegt palīdzību. Malvins Kalhagens atzīst, ka vieglākais palīdzības veids ir vienkārši iedot kādam naudu, bet viņu palīdzība izpaužas kā atbalsts projektu realizēšanā, kontaktu iegūšanā, ideju apmaiņā. „Laiki, kad pasaulē valdīja individuālisms, ir garām. Tagad mums ir jāpalīdz vienam otram padarīt pasauli labāku. To mēs varam darīt dažādos veidos. Kaut vai apmainoties ar kontaktiem un iepazīstot citu vajadzības,” atzīst Kiwanis pārstāvis. Kiwanis organizācija pamatā darbojas Norvēģijā un nu jau arī Latvijā. Savukārt Kiwanis Education projekts tiek realizēts visā Eiropā.

 

Lai palīdzētu novada bērniem sagatavoties skolai, Cēsu novada pašvaldības aģentūras ,,Sociālais dienests” sociālās darbinieces Vaives pagastā kopā ar nevalstiskās organizācijas ,,Glābiet bērnus” Vaives pagasta nodaļu ir iesaistījušās reģionālās labdarības organizācijas fonda ,,Ziedot” organizētajā akcijā ,,Skolas soma”. Akcijas ietvaros sociālais dienests organizē savstarpējās un humānās palīdzības bezmaksas tirdziņu ,,Uz skolu...”  un naudas ziedojumu kastīšu ,,Skolas soma” izvietošanu pagasta teritorijā. Vairāk...

 

Savukārt trūcīgās un maznodrošinātās Cēsu novada ģimenes var pieteikties pabalstiem mācību piederumu iegādei skolēniem. Vairāk...

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

Tālrunis 64121677; 26469249

Ieva.karlsberga[at]dome.cesis.lv

www.twitter.com/cesis_lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv