Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 9.augusts  


Cēsu novada domes ārkārtas sēdē spriedīs par Cēsu klīnikas turpmāko darbību

Ceturtdien 11.augustā notiks Cēsu novada domes ārkārtas sēde, kurā galvenais jautājums būs par SIA „Cēsu klīnika” turpmāko darbību. Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders saņēmis SIA „Cēsu klīnika” valdes priekšsēdētāja Guntara Kniksta vēstuli, kurā sniegta informācija par būtisku valsts finansējuma  samazināšanu neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai Cēsu slimnīcā, kas apdraud iespējas nodrošināt pilnvērtīgu pacientu veselības aprūpi šogad.

  Veselības ministrijas Veselības norēķinu centrs veicis grozījumus pagājušā gada februāri parakstītajā līgumā un, plānojot minimālo ambulatoro pacientu skaitu, noteicis, ka Cēsu klīnikā 2011. gadā valsts apmaksāto pacientu skaits ir 3784. Taču 2010.gadā Cēsu klīnikā sniegta palīdzība 6216 pacientiem un nav paredzams, ka slimnieku skaits šogad samazināsies gandrīz uz pusi, jo šogad līdz 1.jūlijam jau ir sniegta palīdzība 3392 pacientiem. Tā pat 25% finansējums otrajā pusgadā tiek samazināts arī uzņemšanas nodaļai.

  Vēstulē arī norādīts uz nevienlīdzīgu finansējuma sadali starp lokālajām un reģionālajām slimnīcām. Cēsu klīnikā jau ir maksimāli samazināti stacionāra izdevumi, lai nodrošinātu neatliekamās palīdzības sniegšanu iedzīvotājiem. Tomēr šāda reālajai situācijai neadekvāta Veselības ministrijas  finanšu politika, spiež Cēsu un citas lokālās slimnīcas ievērojami samazināt neatliekamās medicīniskās palīdzības apjomu.

  Cēsu novada domes deputātiem ārkārtas sēdē ceturtdien jālemj, kā tomēr nodrošināt pilnvērtīgu Cēsu klīnikas darbību un taisnīgu valsts finansējuma sadali veselības aprūpē. Vēl pavasarī Veselības ministrijas speciālisti, izvērtējot valsts lokālās slimnīcas, ļoti atzinīgi novērtēja Cēsu klīnikas darbu un veselības aprūpes kvalitāti.  Lēmums krasi samazināt finansējumu ir negaidīts un arī nepamatots. Šāds lēmums krasi samazina, bijušā Cēsu un arī kaimiņu rajonu iedzīvotāju iespējas, saņemt ātru un kvalitatīvu neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālistsAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv