Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.aprīlis   Vārda dienu svin: Zina, Zinaīda, Helmuts
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 9.augusts  


Vasaras skolā mācās un diskutē par Cēsu pilsētvidi

Iespējams, cēsnieki jau ir pamanījuši pārmaiņas vecpilsētā: ārzemju studentu rosību pie arodskolas un dīvainus veidojumus Pionieru laukumā. Vaininieki ir RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte, kas sadarbībā ar RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību daļu Cēsīs organizē starptautisko vasaras skolu pilsētplānošanas, arhitektūras, ģeogrāfijas, mākslas un sociālo zinātņu studentiem.

 

„Katru gadu vasaras skolu rīkojam kādā no Latvijas pilsētām. Cēsis mēs izvēlējāmies kaut kā intuitīvi,” stāsta RTU vasaras skolas direktors Toms Kokins, „un tad, kad guvām vienbalsīgu atbalstu arī no Cēsu pašvaldības un deputātiem, šī kļuva par mūsu īsto šī gada skolas vietu.”

 

Vasaras skola ir kļuvusi par daļu arī no Cēsu mākslas festivāla. Studentiem ir iespēja stādāt roku rokā ar festivāla rīkotājiem. Šogad vasaras skolas dalībnieki praktiski izzina, kā telpa, pasākumi un cilvēki veido Cēsu pilsētvidi. Skolas dalībnieki veido pilsētā dažādus objektus un instalācijas, kas izcels Cēsu noskaņu, kā arī piedāvā jaunus pilsētas izmantošanas un pasniegšanas veidus.

 

Kā skaidro T. Kokins, viens no vasaras skolas mērķiem ir sniegt kvalitatīvu izglītību netradicionālā veidā reālā pilsētvidē, bet tikpat svarīgi ir izveidot jaunu redzējumu vietējai pašvaldībai, tādejādi, iespējams, uzlabojot pilsētas vidi iedzīvotājiem. Vasaras skolai ir piesaistīta internacionālu mācībspēku komanda un piecās skolas darbnīcās darbojas 55 dalībnieki no dažādām valstīm. Kaut arī nodarbības nelīdzinās klasiskajām lekcijām augstskolās, tās ir akadēmiskas, un dalībniekiem par tām piešķir studiju kredītpunktus.

 

„Vasaras skolas noslēgumā, mēs prezentēsim savu redzējumu un priekšlikumus Cēsu pilsētvides uzlabošanā. Tāpat mēs esam izanalizējuši pašu cēsnieku viedokļus par Pionieru laukumu, kurus pašvaldība apkopoja mājas lapā ievietotajā interaktīvajā rīkā,” paskaidro T. Kokins. Viņš piezīmē, ka Cēsīm šī ir laba iespēja uzzināt viedokli no jaunajiem pilsētplānošanas speciālistiem, kuriem nav priekšstata par šo vietu un nāk no pavisam citām kultūrām.

 

Arhitektūras studente un vasaras skolas dalībniece Marta no Spānijas pirmo reizi viesojas Latvijā, un Cēsīs viņu pārsteidz vecā arhitektūra. „Es zināju, ka Cēsis ir sena pilsēta, bet nebiju gaidījusi ieraudzīt tik daudz koka arhitektūru. Tas man šķiet ļoti interesanti,” stāsta Marta. Spānietes darba grupas biedrēm, kuras strādā pie instalācijas veidošanas Pionieru laukumā,  Annai no Izraēlas un Alicjai no Polijas arī šī ir pirmā reize Latvijā. Jaunā arhitekte Anna priecājas, ka cēsnieki, viņasprāt, ir  optimistiski un atvērti jaunajām lietām: „Ļoti daudzi vietējie nāk pie mums klāt un jautā, ar ko šeit, Pionieru laukumā, nodarbojamies un priecājas par mūsu veikumu”. Alicja, kura Polijā studē pilsētplānošanu, atzīst, ka viņai Cēsis šķiet ļoti, ļoti romantiska pilsētiņa.

 

Piektdien, 10. augustā Vasaras skola rīko noslēguma pasākumu, kurā būs ne tikai prezentācijas un diskusijas, bet arī  mantu apmaiņas punkti un instalāciju atklāšana Cēsu vecpilsētā.

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību jaunākā speciāliste

Ance SaulīteAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv