Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 18.septembris   Vārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 9.septembris  


Kļūsti par brīvprātīgo 10. Saeimas vēlēšanu novērotāju!

 

Par projektu

Centrālās vēlēšanu komisijas īstenotais projekts „Brīvprātīgie novērotāji 10. Saeimas vēlēšanās” ir unikāls projekts, kas dod iespēju ikvienam Latvijas iedzīvotājam pieteikties vēlēšanu novērošanai.

Tā kā daļā sabiedrības joprojām valda aizspriedumi par to, vai balsis tiek saskaitītas godīgi un vai var uzticēties vēlēšanu rezultātiem, 10. Saeimas vēlēšanas 2. oktobrī ir piemērots brīdis, lai dotu iedzīvotājiem iespēju pārliecināties, ka vēlēšanas Latvijā noris saskaņā ar likumu un vēlēšanu rezultāti tiek saskaitīti godīgi un atbilstoši vēlētāju gribai.

 

Kas var pieteikties vēlēšanu novērošanai?

Ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš sasniedzis 16 gadu vecumu.

 

Kā kļūt par vēlēšanu novērotāju?

Piesakoties Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapā www.cvk.lv, izpildot elektronisku apmācības kursu „10. Saeimas vēlēšanu kārtība” un izvēloties vēlēšanu iecirkni, kurā vēlaties novērot vēlēšanas. Pēc sekmīgas e-mācību kursa nokārtošanas e-pastā saņemsiet vēlēšanu novērotāja pilnvarojumu, kas jāizdrukā un kopā ar personu apliecinošu dokumentu vēlēšanu dienā jāuzrāda vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājam.

 

Kas novērotājam būs jādara?

Vēlēšanu dienā, 2. oktobrī, jānovēro vēlēšanu norise un balsu skaitīšana – vai vēlēšanu process notiek saskaņā ar Saeimas vēlēšanu likumu un Centrālās vēlēšanu komisijas instrukcijām, vai nenotiek aģitācija, vai balsu skaitīšana notiek godīgi.

Novērojumus vēlams reģistrēt novērotāja anketā.

 

Kad un kur pieteikties?

Pieteikšanās projektam sāksies 13. septembrī un ilgs līdz 30. septembrim. Pieteikšanās – www.cvk.lv.

 

Vairāk informācijas:

Anna Riekstiņa, projekta „Brīvprātīgie novērotāji 10.Saeimas vēlēšanās” vadītāja

tālr.67814905, e-pasts: noverotaji@cvk.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv