Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 26.februāris   Vārda dienu svin: Evelīna, Mētra, Aurēlija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 9.oktobris  


Cēsniece Ahimas pašvaldībā gūst pieredzi

Cēsniece, topošā politoloģe Kristīne Mihaļova Cēsu sadraudzības pilsētā Ahimā, Vācijā divu mēnešu praksē iepazīst Vācijas politisko sistēmu un pozitīvās pieredzes piemērus, kā arī koordinē Cēsu un Ahimas sadarbības projektu iedzīvotāju iesaistīšanā lēmumu pieņemšanas procesā.

 

Praktikante intensīvi piedalās Ahimas pašvaldības darbā, iesaistās projektos un seko darbinieku ikdienas darbam. Tā, piemēram, Kristīne piedalās brīvprātīgo dienās, iesaistās „Burgerzentrum” darbā, kas piedāvā dažādas aktivitātes pilsētas iedzīvotājiem un fokusējas uz imigrantu integrācijas lietām. Prakses noslēgumā Kristīne praktizēsies Ahimas kultūras centrā.

Tā kā Cēsu pašvaldība ir iesniegusi projekta pieteikumu Eiropas Savienības līdzfinansējuma saņemšanai un iesaistījusi tajā Ahimu, Kristīne palīdzēs abām pašvaldībām sadarboties un organizēt kopējus pasākumus un pieredzes apmaiņu iedzīvotāju iesaistīšanā lēmumu pieņemšanas procesā.

Gūto pieredzi Kristīne prezentēs Cēsu novada pašvaldībā, kā arī izmantos politoloģijas studijās. Tāpat arī Kristīne palīdzēs nodibināt tiešus kontaktus starp abu pašvaldību speciālistiem un iedzīvotājiem.

Ahima ir Cēsu sadraudzības pilsēta kopš 1992.gada un šajā laikā abu pašvaldību iedzīvotāji, kultūras, izglītības, sporta un policijas darbinieki, kā arī skolēni regulāri iesaistījušies pieredzes apmaiņas programmās. Ahimā darbojas Ahimas – Cēsu draudzības biedrība, savukārt Cēsīs darbojas Cēsu – Ahimas draudzības biedrība, kuras organizē sadraudzības pasākumus un piesaista līdzekļus atbalsta sniegšanai. Tā, piemēram, abas biedrības ik gadu organizē skolēnu apmaiņas braucienus, kad skolēni no abām pašvaldībām viesojas sadraudzības pilsētās, iepazīst to pieredzi, apgūst valodu, un dzīvojot ģimenēs integrējas vietējā sabiedrībā.

Ahimas pašvaldība, daloties pozitīvā pieredzē vairāku gadu garumā ir sniegusi neatsveramu atbalstu Cēsu pašvaldībai. Savukārt, pēdējo gadu laikā, kad Cēsīs ir notikusi strauja attīstība, ahimieši brauc pieredzes apmaiņā uz Cēsu izglītības iestādēm un pastāvīgi apmeklē Cēsu Mākslas festivālu.

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv