Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 9.oktobris  


Cēsnieks Reinis Apsītis dodas uz J.F.Dotzauera starptautisko jauno čellistu konkursu

17 gadus jaunais čellists Reinis Apsītis no Cēsīm pieņēmis uzaicinājumu piedalīties 4.komponista J.F.Dotzauera starptautiskajā jauno čellistu konkursā, kas no 11. līdz 18.oktobrim notiek Vācijas pilsētā Drēzdenē.

 

Vācu komponista Dotzauera starptautiskais konkurss notiek jau ceturto gadu, un tajā aicināti piedalīties jaunie čellisti no visas pasaules līdz 20.gadu vecumam, taču visas nepieciešamās izmaksas – ceļa un uzturēšanās izdevumi jaunietim un viņa koncertmeistaram, kā arī instrumenta transportēšanas izdevumi – ir jāsedz pašiem dalībniekiem. Ar biedrības Cēsinieku klubs starpniecību piesaistīts ziedojums gandrīz 1000 latu apmērā no  Cēsinieku kluba biedra pārstāvētā uzņēmuma SIA Hanno Pro, lai segtu ar R.Apsīša dalību konkursā saistītos ceļa un uzturēšanās izdevumus. Cēsu jauniešu potenciāla attīstīšana ir viens prioritārajiem darbības virzieniem Cēsinieku kluba stratēģijā 2009.-2010.gadam.

 

R.Apsītis konkursam sagatavojis septiņus skaņdarbus – K.Sensānsa koncertu, trešās J.S.Baha čella solo svītas prelūdiju un sarabandu, D.Šostakoviča un L.Bokerinī sonātes, J.F.Dotzauera etīdi un K.Davidova humoresku, kā arī konkursa obligāto skaņdarbu – K.Josta kompozīciju Bez skaņas. Savā vecuma grupā cēsnieks mērosies spēkiem ar 30 jaunajiem māksliniekiem. 

 

Reinis Apsītis savas mūziķa gaitas sāka A.Kalniņa Cēsu mūzikas skolā, taču šobrīd mācās Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas 2.kursā, kur apgūst čella spēli pedagoģes Diānas Ozoliņas vadībā. Jaunais mūziķis piedalījies dažādos konkursos gan Latvijā, gan ārpus tās un guvis labus panākumus. Pagājušajā gadā R.Apsītis devās uz meistarkursiem Vīnē pie izcilā austriešu čellista Reinharda Latzko, kurš cēsnieku ievēroja un atzinīgi novērtēja. Pēc atgriešanās mājās R.Apsītis piedalījās starptautiskajā A.Dombrovska konkursā un vecuma grupā līdz 22.gadiem ieguva 3.vietu, bet jau pēc neilga laiciņa Latvijas stīgu instrumentu valsts konkursā ieguva 1.vietu.

 

Iepriekš cēsnieks bijis laureāts arī K.Davidova starptautiskajā čellistu konkursā, konkursā Talants Latvijai un citos sarīkojumos. Jau sesto sezonu viņš spēlē diriģenta A.Veismaņa vadītajā Vidzemes kamerorķestrī čellu grupā. Spēlējis solo ar savu kamerorķestri, kā arī ar Latvijas nacionālo simfonisko orķestri, un koncertējot izbraukājis visus Latvijas novadus.

 

Par biedrību Cēsinieku klubs

 

Cēsinieku klubs ir domubiedru organizācija, kas apvieno esošos un bijušos cēsniekus – savas dzimtās pilsētas patriotus. Kluba biedri sanāk kopā, lai gūtu pozitīvas emocijas un uzturētu saikni ar Cēsīm, kā arī ģenerē un realizē radošus projektus, lai brīvprātīgi un pašaizliedzīgi palīdzētu Cēsīm kļūt par modernu, attīstītu un atpazīstamu pilsētu Latvijā un Eiropā.

 

Cēsinieku kluba darbību atbalsta Īslande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros un Latvijas valsts ar Sabiedrības integrācijas fonda starpniecību.

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Siksnāne

Biedrības Cēsinieku klubs projektu vadītāja

Tālrunis: 29480968

E-pasts: cesinieku.klubs@cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv