Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 9.oktobris  


Cēsīs iekārtots bērnu un jauniešu klubiņš "Katram savu sauli"

Cēsīs, pateicoties Cēsu novada pašvaldības un Nīderlandes KNHM atbalstam, tika renovēts un atjaunots Cēsu bērnu un jauniešu dienas centrs Saules Zootropi, kurš tagad ir jaunā skatā un ar jaunu nosaukumu – „Katram savu sauli”.

 

Klubiņa „Katram savu sauli„ svinīgā atklāšana notiks š.g. 17. oktobrī plkst. 16.00 Saules ielā 23, mājas galā blakus frizētavai. Gaidīsim ciemos!

 

Dzīvojot Cēsīs, tā vien gribas šeit atstāt kaut ko paliekošu, pašiem rūpēties vienam par otru un apkārtējo vidi padarīt labāku. Piedaloties un īstenojot projektus, tiek gūta lieliska pieredze un rodas vēlme iegūtās zināšanas padot tālāk. Tieši neformālā izglītība un dzīves pieredze ir tā, kas ir lielisks pienesums katra cilvēka individualitātei. Tā mums – „Aktīvajiem Cēsu jauniešiem” radās doma par bērnu/jauniešu klubiņa atdzīvināšanu Saules ielā. Iesniedzām projekta pieteikumu Cēsu novada pašvaldības un Nīderlandes fonda KNHM izsludinātajā projektu konkursā „Sabiedrība ar dvēseli 2012”.

 

Pēc projektu vērtēšanas komisijas pieņemtā lēmuma, mums tika piešķirts finansējums 562 Ls apmērā klubiņa atjaunošanai. Sākumā kārtīgi pārdomājām, kāds telpu dizains varētu būt piemērotākais. Vietējo bērnu jeb topošu apmeklētāju viedoklis tika godam ņemts vērā. Īpaši, kad nespējām izlemt, kas ir foršāks – galda futbols vai galda hokejs? Pēc nopietnas apspriedes galda futbols izrādījās pārāks. Bērnos radās interese – kas tad te tagad notiks? Viņi ar lielāko prieku palīdzēja telpas atbrīvot no liekā un sagatavot tās remontdarbiem, kā arī paši iesaitījās krāsošanas darbos un ātruma ziņā viņi ir nepārspējami!

 

Krāsas telpām izvēlējāmies košas, rotaļīgas un tādas, kas veicina radošo domāšanu un reizē sniedz atslodzi no ierastās vides - mājās, skolā u.t.t. Vienu telpu izveidojām tādu kā mazu kinozālīti, kurā esam paredzējuši organizēt filmu vakarus. Mūsu projekta komandas dalībniece Rasmas Torne, kura ir ļoti labās attiecībās ar otu un krāsām, uzmeistaroja lielisku sienas gleznojumu, veiksmīgi attēlojot populārās multiplikācijas filmas „Simpsoni” galvenos varoņus.

 

Tā kā bērnu/jauniešu klubiņš atrodas Saules ielā, mēs, domājot par tā jauno nosaukumu, noteikti gribējām ietvert vārdu saule. Saules funkcija ir apgaismot, stabilizēt, integrēt un uzlabot, tā parāda to, kā mēs iedomājamies sevi, mūsu vērtību, tā parāda līdera spējas, radošās izpausmes. Saules ietekme rada to īpašo, neatkārtojamo starojumu, kas piemīt katram cilvēkam. Saulei ir svarīga loma mūsu attiecībās ar augstākstāvošajiem – vecākiem, priekšniecību, valdību. Tā rezultātā radās nosaukums – „Katram savu sauli”.

 

Paralēli tiek plānota klubiņa tālākā darbība kā arī pašiem sava logotipa izveide. Noteikti meklēsim dažādas sadarbības iespējas, domāsim par publicitāti virtuālajā pasaulē un jaunu, nebijušu ideju īstenošanu.

 

Paldies tiem, kas palīdzēja, palīdz un palīdzēs mums attīstīties. Katrs jauns sākums prasa kripatiņu drosmes, ticības, sapratnes un atbalsta. Tikai paši varam izlemt kādu vidi un cilvēkus gribam redzēt sev apkārt. Ja ir ideja, tad jābūt arī iespējai to realizēt!

 

                                                                                                                        

Informāciju sagatavoja:

Projekta „Bērnu un jauniešu klubiņa atjaunošana Putniņkroga telpās”

Projekta autore un vadītāja

Monta Cielava

20228979Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv