Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.jūlijs   Vārda dienu svin: Lija, Olīvija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 9.novembris  


NBS Instruktoru skolā noslēdzas kājnieku kursi

Piektdien, 9.novembrī plkst.11.30 Cēsīs, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Instruktoru skolā notiks „Kājnieku nodaļas komandiera” un „Kājnieku vada seržanta” kursu izlaidumu ceremonija, kurā kursu beigšanas apliecības saņems attiecīgi 14 un 3 dažādu NBS vienību karavīri.

„Kājnieku nodaļas komandiera” kurss ilgst deviņas nedēļas un tā mērķis ir sniegt kursantiem nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai viņi spētu patstāvīgi komandēt un apmācīt kājnieku nodaļas personālu vada sastāvā dažādu kaujas un mācību uzdevumu izpildes laikā.

Šī kursa laikā karavīri galvenokārt vingrinājās pildīt kājnieku nodaļas komandiera pienākumus, apguva taktikas elementus, pavēļu procedūru, ieroču mācību, lauka kaujas iemaņas, topogrāfiju, aizsardzību no masu iznīcināšanas ieročiem, kaujas šaušanu, izlūkošanas un lauka nodarbību vadīšanas prasmes. Mācību procesā tika vingrinātas arī iemaņas, kas nepieciešamas nodaļas komandieriem veicot uzdevumus miera uzturēšanas misiju rajonos.

Mācību laikā kursanti veica vairākus ilgstošus pārgājienus, mācījās desantēties no automašīnām un helikoptera, kā arī praktiski darbojās apdzīvotā teritorijā – Cēsu vecpilsētā, kur veica patruļas un meklēja nosacīto pretinieku.

Kopš NBS Instruktoru skolas dibināšanas 2000.gada 1.novembrī šo mācību programmu sekmīgi ir apguvuši vairāk kā 190 NBS karavīri.

Savukārt „Kājnieku vada seržanta” kursa mērķis ir sniegt kursantiem zināšanas un prasmes, lai viņi spētu patstāvīgi komandēt un vadīt kājnieku vada personālu dažādu kaujas un mācību uzdevumu izpildes laikā.

Deviņu nedēļu laikā karavīri apguva pavēļu procedūras, kaujas šaušanu, taktikas elementus un citus priekšmetus, kas saistīti ar kājnieku vada seržanta darba specifiku.

Mācību laikā kursanti paralēli veica vada seržantu funkcijas „Kājnieku nodaļas komandiera” kursā, tādejādi praksē nostiprinot teorētiskās zināšanas. Līdz šim šādu kursu NBS ir apguvuši 16 NBS karavīri.

 

Informāciju sagatavojis

NBS Instruktoru skolas

Mācību un plānošanas daļas virsnieks

virsleitnants Guntis KarlsbergsTālrunis: 4101437, e-pasts: Guntis.Karlsbergs@mil.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv