Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.jūlijs   Vārda dienu svin: Lija, Olīvija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 9.novembris  


Cēsīs Lāčplēša dienā iesvētīs atjaunoto Skolnieku rotas pieminekli un dosies lāpu gājienā

Lāčplēša dienā, 11.novembrī, ikviens Cēsu iedzīvotājs un viesis ir aicināts uz pilsētas lāpu gājienu un atjaunotā Skolnieku rotas pieminekļa atklāšanu.

 

Plkst. 17:00 visi ir laipni aicināti pulcēties pie Cēsu pulka Skolnieku rotai veltītā pieminekļa (Palasta un L. Katrīnas ielu krustojumā), kur jau plkst. 17:15 sāksies atjaunotā pieminekļa atklāšanas un iesvētīšanas ceremonija. Paredzēts, ka to vadīs Cēsu Sv. Jāņa Evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Didzis Kreicbergs.

 

Izsaknēs gan svinīgas uzrunas no Cēsu pilsētas domes, Cēsu rajona padomes un Cēsu skolnieku puses.

 

Pēc ceremonijas, plkst. 17:30 visi laipni aicināti kopā ar Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem un Cēsu skolēniem doties vienotā lāpu gājienā pa pilsētu. Gājiena maršruts – L.Katrīnas iela – Rīgas iela - Vienības laukums – Lenču iela – Lejas kapi, kur plkst. 18:00 notiks piemiņas brīdis pie pieminekļa, kas veltīts Pirmā pasaules karā un Latvijas atbrīvošanas cīņās kritušo karavīru piemiņai.

 

Cēsu pulka Skolnieku rotai veltītā pieminekļa atjaunošanas darbus veica Ivars Pavlovičs un Vitauts Straupe. Kopējās darbu izmaksas veido aptuveni 1500 Ls, kas segti par pilsētas domes budžeta līdzekļiem.

 

Jau iepriekš ziņots, ka naktī uz š.g. 20. augustu Cēsīs tika nogāzts Cēsu pulka Skolnieku rotai veltītais piemineklis un tika aizturēti trīs vīrieši.

 

Vēsturē piemineklis vairrākārt ticis nogāzts, bojāts un pat aizvests. Iepriekš atjaunotais Cēsu pulka Skolnieku rotas piemineklis Cēsīs uzstādīts 1999.gada 23.jūnijā.

 

Cēsu pulka Skolnieku rotai veltītais piemineklis ir veidots no bronza un pirmoreiz tika uzstādīts Cēsīs, Palasta un Dārzu ielas krustojumā pie toreizējā Cēsu valdes nama 1938.gada 26. maijā. Uz plāksnes bija teksts: "Pa šo ceļu 1919. gada 6.jūnijā Cēsu pulka brīvprātīgo Skolnieku rota aizgāja cīņās par Latviju."

 

Piemineklis veidots kā bronzā lieta skolnieka figūra, kas paceļas virs granīta pakājes. Pie kājām tai pamestas grāmatas un zinību simbols - pūce.

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T. 64121677, 28645386

laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv