Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 9.novembris  


Lāčplēša dienā Cēsu Pils pagalmā filma „BERMONTIĀDA”

Cēsu viduslaiku pils pagalmā, par godu drosmīgajiem brīvības cīnītājiem tiks demonstrēta Askolda Saulīša dokumentālā skaņu filma „Bermontiāda”.

 

Par vienu no nozīmīgākajiem, drosmīgākajiem un skaudrākajiem posmiem mūsu vēsturē, atgādina Lāčplēša diena, kad brīvības cena bija augstāka par atdoto dzīvību. Tā laika sajūtas un emocijas aizmirst nedrīkst. Skatoties šo dokumentālo stāstu zem klajas debess - improvizētā brīvdabas kino zālē, būs iespēja sildīties pie ugunskura, dzert siltu tēju un kopā esot, izbaudīt to svētku sajūtu, kuru mājās pie TV ekrāniem sēžot sajust nevar.

 

Lāčplēša dienā, 11.novembrī plkst.19:30 Cēsu viduslaiku pils pagalmā režisora Askolda Saulīša dokumentālā skaņu filma „Bermontiāda”.

Filma, kas pirmizrādi piedzīvoja 2009. Gada 11.novembrī, ir precīzs un tīrs dokumentālais kino, kas aizraujošā veidā stāsta par latviešu brīvības cīņām 1919.gada oktobrī un novembrī, kad, kā atzīst filmas veidotāji „Rīgā pie Daugavas krastiem izšķīrās modernās, pēc Pirmā pasaules kara radītās, Eiropas liktenis”.

 

Filmas veidošanā izmantots plašs kino arhīva un fotogrāfiju klāsts. Īpaši jaunākajai paaudzei izstrādāti datorgrafikas specefekti, kas palīdzēs iejusties 90 gadu senā pagātnē. Filmas inscenētās epizodes, kas filmētas reālajās kauju vietās, vēsturiskos faktus lieliski papildina ar spilgtiem aktierdarbiem (Andris Keišs, Ivans Švedovs, Harmuts Lange).

 
"Latvija dzimst no viņas kareivjiem. Kas gan Latvija šinī brīdī? Tā ir tikai zvērests un solījums. Latviju izglābs tie, kas viņai solījušies," savulaik rakstīja Kārlis Skalbe Mazajās piezīmēs.

 Tā ir filma par mūsu varoņiem. Tā ir filma, kas ir jāredz katram, lai mēs zinātu, ar ko varam lepoties!

 Ieeja Cēsu viduslaiku pils pagalmā no Cēsu Tūrisma informācijas centra puses, ieejas maksa: Ls 0,70

Par valsts svētkiem Cēsu novadā papildinformācija www.cesis.lv

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.28342115; 28318318

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv