Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 9.decembris  


Cēsīs notikusi trešā Nākotnes pilsētas spēle par tūrisma iespējām Cēsīs

Cēsīs notikusi Nākotnes pilsētas spēle par tūrisma iespējām Cēsīs

 

Š.g. 8. decembrī Cēsu novada domes zālē notika trešā Nākotnes pilsētas spēle (Future City Game) par tūrisma iespējām Cēsīs. Cēsu Kultūras centrs, sadarbībā ar Britu padomi Latvijā un Cēsu Tūrisma informācijas centru, aicināja radošos cēsniekus, tūrisma un saistīto nozaru pārstāvjus piedalīties interaktīvā vienas dienas seminārā – Nākotnes pilsētas spēlē „Cēsis kā tūrisma galamērķis”.

 

Spēlē piedalījās 22 tūrisma un saistīto nozaru pārstāvji no Cēsīm, Vecpiebalga, Amatas, Priekuļiem, Pārgaujas un Raunas. Spēles laikā tika radītas un attīstītas konkrētas idejas tūrisma veicināšanai Cēsīs. Spēles dalībnieki dienas garumā radīja un absorbēja jaunas idejas tūrisma attīstībai Cēsīs. Aktualitāte - programmas piedāvājums tūristiem trīs dienu garumā un ilgāk. Idejas bija pārsteidzošas, inovatīvas, drosmīgas un asprātīgas. Viena no komandām izstrādāja piedāvājumu „Cilvēks laikā” ar aktīviem, izzinošiem un atraktīviem dabas taku maršrutiem, kuros tiktu ietverta ne tikai Cēsu pilsēta, bet arī tuvāko novadu teritorijas. Otrs projekts „Sajūti sevi” tika balstīts uz cilvēka sajūtu un dažādu emociju izbaudīšanu. Trešās komandas projekts „Upes tematiskās pieturas” izstrādāja savdabīgu ceļojumu pa Gauju veikt ar kuģīti, piedāvājot dažādas pieturas upes krastos. Vislielāko balsu skaitu ieguva projekts „Reproduktīvais kūrorts”, kas piedāvāja veselības uzlabošanas un atjaunošanas programmu - veselības diagnozes noteikšanu, bioloģiskās pārtikas baudīšanu, relaksāciju, meditāciju un aktīvo atpūtu.

 

Nākotnes pilsētas spēle jau sekmīgi ir izspēlēta vairākās pilsētās Eiropā un Austrumāzijā. Latvijā spēles jau ir notikušas vairākās pilsētās - Rīgā, Liepājā, Valmierā un Jelgavā. Cēsīs šī jau ir trešā spēle.

 

Pirmā spēle Cēsīs norisinājās 2009. gada maijā par Cēsu vecpilsētas ilgtspējīgu attīstību, otrā spēle notika 23. – 24.novembrī par Vidzemes reģiona kultūras attīstību.

 

Ar notikušo spēļu rezultātiem ir iespējams iepazīties Nākotnes pilsētas spēles mājas lapā http://creativecities.britishcouncil.org/future_city_game, bet par aktivitātēm Latvijā – Britu padomes Latvijā mājas lapā http://www.britishcouncil.org/latvia-projects-creative-cities.htm .

 

 

Par projektu „Creative Cities”

Nākotnes pilsētas spēle (Future City Game) ir projekta Radošās pilsētas (Creative Cities) galvenā aktivitāte, un tās mērķis ir radīt daudzpusīgas un inovatīvas idejas radošai un ilgtspējīgai pilsētvides attīstībai, risinot konkrētu pilsētvides problēmu ar interaktīvas spēles palīdzību. Par spēles objektu var būt gan novads, reģions, rajons, pilsēta kopumā, gan atsevišķs pilsētas rajons, kvartāls vai pat iela.

 

Projekta „Radošās pilsētas” ietvaros plānots aptvert un iesaistīt pārstāvjus gan no privātā, valsts un NVO sektora, tādējādi projekta mērķis ir arī vecināt kultūras, radošuma, uzņēmējdarbības un pilsētplānošanas savstarpēju mijiedarbību pilsētas vidē.


Projekta
mērķis ir atbalstīt aktīvus cilvēkus, kuri izmantojot Britu padomes piedāvātos pasākumus un metodoloģiju, var uzlabot savu pilsētvidi, padarot to radošu, inovatīvu, iedzīvotājiem draudzīgu un ilgtspējīgu.

 

Britu padome projektu īstenos laikā no 2008.gada līdz 2011.gadam 14 Eiropas valstīs, kā arī līdzīgas aktivitātes norisinās Austrum Āzijā un Ķīnā.

 

Par Britu padomi

Britu padome (British Council) ir starptautiska organizācija, kas dibināta 1934.gadā Apvienotajā karalistē. Šodien tā ir lielākā starptautiskā labdarības organizācija, kurā strādā 7900 darbinieki 110 valstīs un teritorijās visā pasaulē, 2009. gadā Britu padome ar daudzveidīgiem kultūras, mākslas un izglītības pasākumiem dažādās pasaules valstīs atzīmēs savu 75. pastāvēšanas gadadienu.

 

Britu padomes mērķis ir kļūt par globālo līderi kultūras attiecību veidošanā. Mēs esam pārliecināti, ka pasaulei ir nepieciešamas vairāk kultūras attiecības, kas ir nozīmīgs līdzeklis mūsu planētas un civilizācijas ilgtspējas nodrošināšanai 21. gadsimtā. Galvenās Britu padomes darbības jomas ir radošas un atbildīgas sabiedrības veidošana, izglītības iespēju paplašināšana un iemaņu attīstīšana, starpkultūru dialoga veicināšana, uz zināšanām un inovācijām balstītas ekonomikas attīstība, kā arī kultūras, zinātnes un mākslas sadarbības veicināšana starp Latviju un Lielbritāniju, kā arī citām pasaules valstīm.

 

Latvijā Britu padome darbību uzsāka 1992.gadā. Šobrīd Britu padomē Latvijā strādā 6 darbinieki. Britu padomi kopš 2009.gada marta vada Dace Melbārde.

 

Vairāk informācijas par projektu:

·         Projekta Radošās pilsētas (Creative Cities) mājas lapa: http://creativecities.britishcouncil.org

·         Nākotnes pilsētas spēles (Future City Game) mājas lapa: http://www.britishcouncil.org/futurecitygame

·         Britu padomes Latvijā mājas lapa: www.britishcouncil.lv

·         Britu padomes lapa sociālajā tīklā Facebook: http://www.facebook.com/british.council.latvia

·         Britu padomes projekta Radošās pilsētas vadītāja Latvijā: Ilze Saleniece, tālr.: 67504107, e-pasts: ilze.saleniece@britishcouncil.lv

 

Informāciju sagatavoja: 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra

Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Tālr.: 64122431;

Mob.tālr.: 29293195

E-pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.kulturcentrs.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv