Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.jūlijs   Vārda dienu svin: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 10.janvāris  


Līdz 2008. gada martam izstrādās Cēsu pilsētas Attīstības plānu

Kopš pagājušā gada oktobra ir uzsākta 2003. gadā izstrādātā Cēsu pilsētas Attīstības plāna aktualizācija. Aktualizētā programma paredzēs pilsētas attīstības virzienus līdz 2014. gadam dažādās pilsētas nozarēs un noteiks sasniedzamos mērķus un uzdevumus. 

 

Kopš programmas izstrādes 2003. gadā vairākas nozares ir attīstījušās, atsevišķi izvirzītie uzdevumi un mērķi ir sasniegti. Lai programmas izvirzītos mērķus un uzdevumus konkretizētu, kā arī izvirzītu jaunus, bija nepieciešama Attīstības programmas aktualizēšana. To uzsāka 2007. gada oktobrī, kad izveidoja Attīstības plāna aktualizēšanas darba grupu. Darba grupā iesaistījās speciālisti no Cēsu pilsētas Domes, Vidzemes plānošanas reģiona, Domes deputātu pārstāvis, kā arī pārstāvji no Vidzemes Vēstures un tūrisma centra un Cēsu Kultūras centra, notiek darba procesa regulāra saskaņošana ar speciālistiem Reģionālo un pašvaldību lietu ministrijā.

 

Darbs pie programmas aktualizēšanas paredzēts līdz 2008. gada martam.

 

Aktualizēšanas laikā speciālisti veic informācijas apkopošanu par situāciju dažādās nozarēs – veselība, drošība, izglītība, jaunieši, uzņēmējdarbība, sporta aktivitātes, kultūra un tūrisms, pilsētas tēls u.c.

 

Līdz šim veikta aptauja Cēsu pilsētas iedzīvotājiem un viesiem „Mums ļoti svarīgs Tavs viedoklis. Velti 5 min Cēsu nākotnei”, kā arī notikušas dažādu nozaru diskusijas, kurās šo jomu speciālisti un pārstāvji diskutē par nozares attīstību, sadarbības iespējām un izsaka savu viedokļus. Decembrī un janvārī ir notikušas  jau sešas diskusijas:

–        Sporta attīstība,

–        Sociālā un veselības vide,

–        Transporta vide,

–        Publiskā vide,

–        Jauniešu dome,

–        Izglītība,

–        Drošība.

 

Vēl notiks vairākas darba grupas, kurās tiksies speciālisti, lai pārrunātu par tādām nozarēm kā uzņēmējdarbība, kultūra un tūrisms un veidos trīs lielākas darba grupas, kurās diskutēs par iedzīvotāju labklājību, pilsētvidi un uzņēmējdarbību Cēsīs.

 

Pēc programmas izstrādes, to nodos sabiedriskajai apspriešanai un ikviens Cēsu pilsētas iedzīvotājs varēs izteikt savus ierosinājumus un viedokli. Tālāk par programmu lems Cēsu pilsētas Domes deputāti, kā arī programmu iesniegs Reģionālo un pašvaldību lietu ministrijā un Vidzemes plānošanas reģiona padomē.

 

Attīstības programmas aktualizācijas vadītāja Cēsu pilsētas Domes speciāliste stratēģiskās plānošanas un investīciju piesaistes jautājumos Dita Trapenciere skaidro: „ Jaunā attīstības programma būs plašākā griezumā – paskatoties uz Cēsu pilsētas nozīmi rajonā, reģionā un valstī šobrīd, un kādu mēs to vēlamies redzēt. Tāpat tiek apskatīta dažādu jomu mijiedarbība un kā viena otru papildina un ietekmē, piemēram, uzņēmējdarbība un izglītība, kultūras dzīves attīstība un drošība, iedzīvotāju dzīves līmeņa paaugstināšana un nodarbinātība, pilsētas vide utt.”

 

Programmu varēs izmantot ne tikai pilsētas Domes speciālisti, bet arī iedzīvotāji un uzņēmēji. Cēsnieki varēs „kontrolēt” pašvaldības darbu, vai tā ievēro noteiktos uzdevumus un sasniedz izvirzītos mērķus, tādā veidā iesaistīties pilsētas kopējā attīstībā un mērķu sasniegšanā, savukārt uzņēmēji varēs vadīties pēc plāna un izvēlēties - attīstīt savu uzņēmējdarbību Cēsīs vai nē. Programma būs pieejama arī Cēsu pašvaldības mājas lapā www.cesis.lv. Sagatavotais materiāls par programmu, izvirzītajiem mērķiem un uzdevumiem būs pieejams Cēsu pilsētas Domes Iedzīvotāju apkalpošanas centrā (Raunas ielā 4), un pilsētā izvietos informatīvos bukletus par programmu.

 

CĒSIS – PILSĒTA, KAS ATTĪSTĀS

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Laura Zauere

Tālr. 4121677; 28645386

laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv