Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 5.augusts   Vārda dienu svin: Osvalds, Arvils
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 10.janvāris  


Kultūras ministre aicina izkāpt no "kastes"

  Piektdien 7.janvārī darba vizītē Cēsis apmeklēja kultūras ministre Sarmīte Ēlerte. Ministre iepazinās ar Cēsu centrālās bibliotēkas darbu, apmeklēja  Zonālo valsts arhīvu. Jāpiezīmē, ka S. Ēlerte ir pirmā  ministre, kas apskatīja un iepazinās ar Kultūras ministrijas pakļautībā esošā arhīva darbu Cēsīs. Ar Cēsu novada domes priekšsēdētāju Gintu Šķenderu ministre pārrunāja kultūras centra rekonstrukcijas projektu un topošās akustiskās koncertzāles darbības virzienus, kā arī vērtēja kultūrtūrisma attīstības iespējas Cēsīs.

   Cēsu mūzikas vidusskolā Kultūras ministre  noklausījās nelielu, bet spožu audzēkņu koncertu un pauda savu redzējumu par mācību iestādes turpmāko darbību. Kā atzina mūzikas vidusskolas direktors Aivars Tomiņš, informācija, ka Kultūras ministrija lēmusi mācību iestādi nodot pašvaldībai izraisījusi neizpratni. Cēsu mūzikas vidusskola ir vienīgā vidējā mācību iestāde Vidzemē, kas ir kļuvusi par nopietnu metodisko centru mūzikas pedagogiem. neziņa par to, vai un kā skola strādās turpmāk, krietni sarežģī darbu. S.Ēlerte paskaidroja, ka valstī notiek profesionālās izglītības sistēmas reforma, kas ir orientēta uz efektīvāku izglītībai paredzēto līdzekļu izlietojumu. „Līdz šim mums finansējums tika iedalīts, lai nodrošinātu izglītības procesu nevis kvalitāti un augstvērtīgu rezultātu. Ja mums, kas nesokas ir jāmēģina izkāpt no kastes, palūkoties plašāk, lai saredzētu iespējas mainīt lietas uz labu ,” uzsvēra S. Ēlerte. G. Šķenders atzina, ka nav gatavas receptes, kā pašvaldībai pārņemt mūzikas vidusskolu un nodrošināt, tās attīstību, tāpēc, sadarbībā ar Kultūras ministrijas speciālistiem, top skolas turpmākās darbības un finansēšanas modelis. Tiek arī izstrādāta optimālāka novada muzikālās izglītības sistēma, tāpēc domes priekšsēdētājs aicināja  mūzikas vidusskolas pedagogus aktīvi iesaistīties tās veidošanā.

   Vizītes noslēgumā S. Ēlerte iepazinās ar paveikto Cēsu Jaunās pils rekonstrukcijā un restaurācijā un uzklausīja Cēsu Kultūras un tūrisma centra direktores Jolantas Sausiņas un Vēstures un mākslas muzeja vadītājas Daces Tabūnes stāstījumu par jaunās muzeja ekspozīcijas tapšanu.  

Attēlā: Cēsu centrālās bibliotēkas direktore Natālija Krama ( no kreisās), Kultūras centra vadītāja Ruta Krastiņa, Kultūras ministre Sarmīte Ēlerte un Kultūras un tūrisma centra vadītāja Jolanta Sausiņa spriež par Cēsu bibliotēkas aktualitātēm.

 

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālists

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv