Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.aprīlis   Vārda dienu svin: Anita, Anitra, Zīle
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 10.janvāris  


Cēsīs vērienīgi atcerēsies Barikāžu notikumus

Kopš Latvijas vēsturē nozīmīgajiem 1991. gada janvāra notikumiem aizritējuši 20 gadi. 2011. gada 20. janvārī visā Latvijā tiks iekurti ugunskuri, lai ikviens uz mirkli apstātos un pieminētu to dienu sapņus un ideālus, varoņus un upurus.

 

Arī cēsniekiem un vidzemniekiem nedēļas garumā tiks piedāvāta plaša bezmaksas pasākumu programma, kurai dots nosaukums „Pretošanās kā māksla un māksla kā pretošanās”. Sadarbībā ar Čehijas, Polijas, Vācijas, Lietuvas un Igaunijas vēstniecībām, Gētes institūtu un ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu, tiks rīkoti Vidzemes mēroga Barikāžu notikumu atceres pasākumi sevišķi akcentējot skolu jaunatnes iesaistīšanos. „Pasākumu cikla būtība būs vērst jauniešu un ikviena interesenta uzmanību uz notikumiem 1991. gada janvārī plašākā, Eiropas jaunāko laiku vēstures kontekstā. Runāt ne tikai par Latvijas pieredzi, bet arī par to, kā toreizējās Austrumu bloka valstis izcīnīja savu neatkarību. Stāstīt par to, kāda nozīme šajos vēsturiskajos notikumos bija tieši kultūras un mākslas procesiem, radošiem cilvēkiem, intelektuāļiem. Vēstīt par nevardarbīgas pretošanās metodēm Eiropā, par kultūras un mākslas ietekmi uz politiku un otrādi,” stāsta Dace Tabūne, Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vadītāja.

 

Pasākuma cikla programmā tiks iekļautas Igaunijas, Lietuvas un Vācijas dokumentālās un mākslas filmas, apmeklētājiem tiks piedāvātas Polijas un Čehijas vēstniecību sarūpētās foto mākslas izstādes, kurās dokumentēti vēsturiskie 20. gadsimta politisko pārmaiņu laika notikumi.

 

„Stāstot šos stāstus, gribam ļaut jauniešiem savām acīm redzēt ne vien Latvijas, bet arī citu valstu kino, foto un fono dokumentus. Palīdzēt skaidri apzināties savas tautas ceļu pretim neatkarībai kā īpašu, bet tajā pat laikā – tik likumsakarīgu un vienotu ar citu Austrumeiropas valstu virzību uz demokrātiju” papildina Cēsu Vēstures un mākslas muzeja galvenā speciāliste muzejpedagoģijā Evita Muceniece.

 

Pasākumu cikla kulminācija paredzēta 20. un 21.janvārī. Cēsu Izstāžu namā. 20. janvārī vairāk nekā 100 cēsniekiem tiks pasniegtas Barikāžu dalībnieku piemiņas zīmes, savukārt 21. janvārī visas dienas garumā ikviens interesents aicināts piedalīties plašā un daudzveidīgā pasākumu programmā Izstāžu namā, kur sākot no 10:00 rītā cēsnieku uzmanībai tiks piedāvātas Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Vācijas sabiedrību un vēsturi izzinošas lekcijas. Savukārt pēcpusdienā skolu komandas aicinātas pieteikt dalību viktorīnā par Eiropas jaunāko laiku vēstures notikumiem. 21. janvāra vakarā, pasākumu cikla izskaņā Izstāžu namā tiks apbalvoti eseju konkursa laureāti, skolu komandu turnīra uzvarētāji un būs iespēja uz ekrāna vērot dokumentālus kadrus no LTV arhīviem.

 

Detalizēta pasākumu programma pieejama mājas lapā www.cesis.lv no 13.janvāra.

Pasākumu cikls "Pretošanās kā māksla un māksla kā pretošanās" notiek ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu (www.ec.europa.eu/latvija).

 

Informāciju sagatavoja:

Ilona Asare

P/a „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”

Projektu vadītāja

Tel.64127755, 27878275

Ilona.Asare@cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv