Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 19.septembris   Vārda dienu svin: Verners, Muntis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2013.gada 10.janvāris  


Iepazīstina ar koģenerācijas stacijas būvniecības ieceri

9. janvārī Cēsu novada pašvaldības sēžu zālē publiskās apspriešanas ietvaros notika prezentācija par biogāzes koģenerācijas elektrostacijas jaunbūvi Ābolu ielā 2a. Publisko apspriešanu ir izsludinājusi SIA ”Energy Investment”, taču, tā kā būvniecības ieceres teritorija atrodas pie Priekuļu novada robežām, apspriešana vienlaicīgi ir izsludināta arī Priekuļu novadā.

 

Uz aicinājumu ierasties un paust savu viedokli par potenciālo apbūvi atsaucās vairāk nekā 50 interesenti.

 

SIA ”Energy Investment” pārstāvis Ģirts Folkmanis (attēlā) iepazīstināja klātesošos ar biogāzes koģenerācijas stacijas būvniecību, tehnoloģisko procesu un arī izejvielu iegūšanu. Ģ. Folkmanis pastāstīja par darbības pieredzi un atsauksmēm jau četros līdzīgos projektos Jelgavā, Nīcā, Cesvainē un Aucē.

 

Kopumā iedzīvotāju attieksme pret koģenerācijas stacijas būvniecību bija noraidoša. Priekuļu un Cēsu novada iedzīvotāji, kuru īpašumi atrodas blakus plānotajam projektam, pauda satraukumu par iespējamo gruntsūdeņu, smaku un trokšņu piesārņojumu. Citi izteica šaubas par izejvielu - kukurūzas iegūšanu, kas nepieciešama stacijas darbībai, jo Cēsu apkārtnē zemnieki to neaudzē. Tāpat izskanēja viedokļi, ka uzņēmuma esošā piedāvātā izpēte un informācija nav pietiekama, un ir nepieciešams veidot atkārtotu publisko apspriešanu tad, kad būs pilnīgāka informācija par iespējamo projektu.

 

Atsauksmes par būvniecības publisko apspriešanu var iesniegt Cēsu novada pašvaldībā, Iedzīvotāju apkalpošanas centrā, Bērzaines ielā 5, Cēsīs un Priekuļu novada domē pašvaldības sekretārei ar norādi ”Par būvniecības publisko apspriešanu par apbūvi Ābolu ielā 2B, Cēsīs, Cēsu novadā”, Cēsu prospektā 5, Priekuļu novadā. Izteikt savu viedokli iespējams arī Cēsu un Priekuļu novada pašvaldības mājas lapās www.cesis.lv un www.priekuli.lv vai nosūtot savu viedokli elektroniski publiskās apspriešanas atbildīgajam sekretāram Cēsu novada pašvaldības arhitektam Jānim Zlaugotnim: e-pasts: janis.zlaugotnis@dome.cesis.lv, telefons informācijai: 64123642, 29249517. Par derīgiem balsojumiem tiks uzskatīti tie, kuros būs norādīts balsotāja vārds, uzvārds un dzīvesvietas adrese vai komersanta nosaukums, reģistrācijas numurs un juridiskā adrese.

 

Būvniecības ieceres publiskā apspriešana notiek līdz 24. janvārim, bet apspriešanas gala ziņojums tiks paziņots un lēmums par būvniecības ieceri tiks pieņemts Cēsu novada domes sēdē 31. janvārī.

 

Informāciju sagatavoja:

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību jaunākā speciāliste

Ance SaulīteAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv