Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 13.jūlijs   Vārda dienu svin: Margrieta, Margarita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 10.februāris  


Netiek pieņemts lēmums par piemiņas vietu represētajiem

  Ceturtdien 9.februāra domes sēde visilgāk un dedzīgāk deputāti diskutēja par piemiņas vietu padomju represiju upuriem. Eiropas Savienības programmas „Kultūra 2000”finansēta projekta „ Atgūstot mūsu atmiņu: zudušie stāsti par padomju deportācijām” ietvaros. Iepriekš apvienotajā Tautsaimniecības un Izglītības, kultūras un sporta komiteju sēdē, deputāti uzklausot represēto un projektā iesaistīto viedokli, kā arī iepazīstoties ar tēlnieka Matiasa Jansona ieceri, lēma, ka piemiņas vieta jāveido muzeja pagalmā pie sienas, kur jau ir plāksne represijās cietušajiem. Taču domes sēdē bija iebildumi tieši par vietas izvēli, kā rezultātā, četriem deputātiem  balsojot par, vienam pret, bet četriem atturoties, lēmums netika pieņemts.

   Muzeja direktore Dace Tabūne  informēja, ka Vidzemes vēstures un tūrisma centra un muzeja darbinieki ir pret šādu vietas izvēli, jo šāds memoriāls neiederas vietā, kur paredzama liela tūristu plūsma. Arī deputāts Daumats Vasmanis iebildumu pret vietas izvēli muzeja pagalmā, argumentējot ar to, ka pagalmā pulcējas tūristu grupas, tam cauri iet cilvēki uz pasākumiem parkā – „Te ir pārāk aktīva rosība, tiem, kas atnāks nolikt ziedus pie memoriāla, nebūs iespēju mierīgi pastāvēt un padomāt,” savu nostāju pamatoja D. Vasmanis. Savukārt deputāts Jānis Beikmanis bija neizpratnē par kolēģu nospēju pieņemt lēmumu, šajā jautājumā. – „Es arī šaubījos par vietas izvēli, bet noklausoties tēlnieka M. Jansona argumentus un apskatot viņa ieceres skici, ir skaidrs, ka muzeja pagalms ir piemērotākā vieta memoriālam.”  Savukārt domes izpilddirektors Jānis Rozenbergs atgādināja deputātiem, ka viņu neauglīgās diskusijas var pārvilkt krustu iecerei par represēto piemiņas vietas izveidošanu, jo projekta realizācijas laiks ir ierobežots. Ja jautājums tiks atlikts līdz nākošajai domes sēdei, tad memoriālu noteiktajā termiņā izveidot nevarēs.

   Deputāti vienojās, ka šo jautājumu izskatīs nākošajā ceturtdienā 16.februārī ārkārtas domes sēdē vēlreiz aicinot tēlnieku M. Jansonu izklāstīt savu ieceri.

 

 

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs

4121677, 6479606

Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv