Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 10.februāris  


Cēsu Izstāžu namā apskatāmas gleznas, keramika un tekstīlija

„Vija Zariņa. Kluss skaistums”, 

„Kaspars Zariņš. Iekšējā balss”.

 

Vijas Zariņas gleznieciskā valoda ir ļoti sievišķīga, izsmalcināta un dekoratīva. Kompozīcijas izstaro iekšēju mieru un harmoniju. Māksliniece strādā figurālajā žanrā, klusā dabā, portretā. „Cilvēka dzīve ir nezināma. Mākslinieks ir tas, kas izgaismo svarīgāko un papildina ar savām sajūtām tā, ka tas top redzams un saprotams ikvienam,” atzīst Vija Zariņa.

 

Latviešu mūsdienu mākslā Kaspars Zariņš ir suverēna personība ar spilgti izteiktu individuālu stilu. Viņa rokraksta būtiska iezīme ir īpašā kompozīcijas veidošanas māksla un savu personīgo simbolu sistēmas izveidošana.

 

Izstāde apskatāma no 10.februāra līdz 23.martam Cēsu Izstāžu namā (Pils laukums 3).

 

Foto: (D.Janševska)

Kaspara Zariņa gleznas Izstāžu namā (no kreisās) „Skumjas”(2009), „Apsēstība”(Uguns cilvēks, 2009), „Virtuālā realitāte” (2008).

 

-----------  -----------------  ----------------

Keramikas un tekstīliju izstāde "Trauki plīst uz laimi".

Izstādi rīko Latvijas Universitātes Tautas lietišķās mākslas studija "Vāpe" un Jelgavas pilsētas kultūras nama Tautas lietišķās mākslas studija "Dardedze". 

„Trauki ir katra mūsu mūža uzticamākie līdzgaitnieki. Kopā ar mums tie sagaida rītu, pavada vakaru, tie kalpo mums prieka un skumīgos brīžos, tie grezno mūsu maltīti, jauki sadzīvo ar ziediem, svecēm un palīdz šķetināt pavedienu rokdarbiem. Un kas notiktu, ja trauki nekad neplīstu? Tad ne podmeistars, ne smalki izglītots keramiķis nevarētu maizīti nopelnīt,” par izstādi stāsta LU Tautas lietišķās mākslas studijas „Vāpe” vadītāja Helga Ingeborga Melnbērde.

 

Cēsu Izstāžu namā būs apskatāma LU TLMS „Vāpe” un TLMS „Dardedze” kopdarbs, izstāde, par kuru paši mākslinieku saka: „Šoreiz „Vāpes” traukus tekstilmākslinieki kuplinās ar fantastiskiem atradumiem „lupatiņu” aušanas tehnikā, kas apmeklētājiem atgādinās par iespējām, kā novalkātiem apģērbiem dot „otro elpu” un ļaut šķērēm jaunības dienu vakarkleitu pārvērst dekoratīvā audumā. Autoru un darbu uzskaitei nav nozīmes. Ne jau izlietotie māla un šamota kilogrami un sagriezto lupatu maisi ir rādītāji. Svarīga ir krāsu, formu un faktūru pasaule, kas strāvo no sirds uz sirdi.”

 

*LU Tautas lietišķās mākslas studiju „Vāpe” 1975. gadā dibinājusi studijas patreizējā vadītāja Helga Ingeborga Melnbārde un studijā darbojas esošie un bijušie studenti vecumā līdz 35.

TLMS „Dardedze” dibināta 1963. gadā un vadītājas Ingrīdas Ozolnieces vadībā studija darbojas mākslinieces vecumā pēc 35.

 

Izstāde apskatāma no 10.februāra līdz 25.martam Cēsu Izstāžu namā (Pils laukums 3).

 

Plašāka informācija par izstādi: Nata Livonska,tālr.64123557;26175509

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64127636;28342115

e-pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv