Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.jūlijs   Vārda dienu svin: Benita, Everita, Verita, Sulamīte
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 10.marts  


Arī par Cēsu mazuļu vecākiem valsts veiks sociālās iemaksas

Lai uzlabotu jauno vecāku sociālo drošību, arī par vecāku pabalsta saņēmējiem valsts turpmāk veiks sociālās apdrošināšanas iemaksas.

To paredz Labklājības ministrijas (LM) izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no valsts pamatbudžeta un valsts sociālās apdrošināšanas speciālajiem budžetiem, kas šodien, 10.martā, apstiprināti valdībā.

Atbilstoši grozījumiem, par cilvēkiem, kuri kopj bērnu vecumā līdz viena gada vecumam un saņem vecāku pabalstu, tiek veiktas sociālās apdrošināšanas iemaksas no invaliditātes, maternitātes un slimības speciālā budžeta līdzekļiem.

Līdz šim valsts sociālās iemaksas pensiju un bezdarba apdrošināšanai tika veiktas par bērna kopšanas pabalsta saņēmējiem. Taču tā kā no šī gada 1.janvāra daļai cilvēku bērna kopšanas pabalstu aizstāj jaunais vecāku pabalsts, arī par šī pabalsta saņēmējiem valsts maksās sociālās iemaksas.

Sociālās iemaksas tiek veiktas cilvēku pensiju apdrošināšanai un apdrošināšanai pret bezdarbu.

Grozījumi nepieciešami, lai Ministru kabineta noteikumus saskaņotu ar grozījumiem likumā „Par valsts sociālo apdrošināšanu”, kas ar 2008.gada 1.janvāra paredzēja ieviest jauno valsts sociālās apdrošināšanas veidu – vecāku apdrošināšanu.

Atgādinām, ka saistībā ar jauno vecāku pabalstu tika paplašināti arī sociālās apdrošināšanas veidi, kuriem var pievienoties pašnodarbinātā laulātais. Cilvēki brīvprātīgi var pievienoties pensiju, invaliditātes, maternitātes un slimības apdrošināšanai, un no šī gada arī vecāku apdrošināšanai.

 

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 7021665, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv

Ilze Svikliņa, sabiedrisko attiecību speciāliste, 7021590, 28341987, ilze.sviklina@lm.gov.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv