Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 10.maijs  


13.maijā Cēsīs grupas “Auļi” koncerts „Etnotranss”

Dūdu un bungu mūzikas grupa „Auļi” šā gada maijā dodas savā pirmajā koncertu tūrē „Etnotranss”. Tās ietvaros paredzēti 4 koncerti visos Latvijas novados – Jelgavā, Ventspilī, Cēsīs un Jēkabpilī.

Cēsīs, bungu un dūdu grupas “Auļi” koncerts „Etnotranss” skanēs CATA Kultūras namā 13. maijā plkst. 19:00.

Biļetes cena: no 3 – 5 Ls, biļešu iegāde Biļešu paradīzes kasēs  www.bilesuparadize.lv

Pērkot biļetes ar Krājbankas Šokolādes karti un Dižkari ir 15 % atlaide

 

Koncertos “Auļi” piedāvās savu īpašo skanējumu, kas apvieno latviešu folkloras arhaisko, pamatīgo spēku ar mūsdienu rokam un pasaules mūzikai raksturīgo skatuves enerģiju un dinamiku.

Sekojot jaunā albuma “Etnotransa” stāstam/vīzijai, klausītājiem būs aizraujoša iespēja doties iniciācijas ceļojumā pazemē, zemapziņā, kur notiek tikšanās ar mītiskām būtnēm, kaislību izdzīvošana un spēkošanās, un galu galā atgriešanās šajā pasaulē jau ar citām zināšanām un spēku. „Etnotransa” stāsts ir tapis sadarbībā ar rakstnieci Laimu Muktupāvelu.

Albums jau atzinīgi novērtēts kritiķu vidū un godalgots ar Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu un Folkloras godu balvu. Paši Auļi jauno albuma ideju raksturo tā: „Etno – zināt, just, atcerēties no kurienes nākam. Transs – cita pasaule tepat. Vīzija, redzējums, ceļojums.”

“Etnotransa” koncertos skanēs arī skaņdarbi un dziesmas no iepriekšējiem „Auļu” albumiem “Sendzirdēju” un “Auļos…”

„Bungu un dūdu grupas “Auļi” tūre ir eksperiments ne tikai pašiem, bet arī šādas mūzikas pārstāvjiem, kuri reti uzstājas pašu veidotās tūrēs Latvijā. Mēs ceram, ka koncerti apmeklētājiem sniegs jaunu un pozitīvu pieredzi, kas ļaus etno mūzikai kļūt populārākai plašākā sabiedrībā, ne tikai šaurās interesentu grupās, ” saka „Auļu” pārstāvis Edžus Arums.

Dūdu un bungu mūzikas grupa “Auļi” dibināta 2003. gadā. Mūziķi ir ieguvuši atpazīstamību un popularitāti Latvijā un ārzemēs, pateicoties īpašajam instrumentu salikumam, skanējumam un spējai aizraut publiku koncertos. „Auļi” fenomens ir ļāvis pārkāpt žanra robežas un uzrunāt plašu klausītāju loku, ne tikai tradicionālās mūzikas cienītājus. Grupa ir sadarbojusies ar pazīstamajiem komponistiem Juri Kulakovu, Mārtiņu Braunu, Raimondu Tigulu, Zigmaru Liepiņu u.c., uzstājusies Dziesmu un Deju svētkos, uz teātru skatuvēm un daudzos koncertos un festivālos Latvijā un ārzemēs. “Auļus” ar entuziasmu uzņem dažāda vecuma un tautību publika – gan vecāka gadagājuma cilvēki un bērni, gan jaunieši, kas  grupas mūzikā rod apliecinājumu savas identitātes meklējumiem un aizrautību dūdu melodijās un bungu ritmu spēkā.

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv