Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.jūlijs   Vārda dienu svin: Zaiga, Asne, Asna
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 10.jūnijs  


Apzina radušos zaudējumus Cēsu rallijā, ekipāžai taranējot Cēsu Skolnieku rotas pieminekli

Cēsu pilsētas dome apzina radušos zaudējumus sestdien, 7.jūnijā, Cēsu rallijā, Mārtiņa Būčiņa un Renāra Franča ekipāžai taranējot Cēsu Skolnieku rotas pieminekli.

 

Pašlaik notiek sarunas ar metālmākslinieku, kas izvērtē zaudējumus un aprēķina nepieciešamo summu, par kuru varētu pieminekli atjaunot. Ir sabojāta plāksne pie pieminekļa pamatnes un nedaudz bojāts viens no pieminekļa stūriem. Sacensības bija apdrošinātas, tādēļ pašvaldība pēc zaudējumu aprēķināšanas vērsīsies ar pieprasījumu apdrošinātāju kompānijā.

 

Jau iepriekš ziņots, ka atjaunoto Cēsu Skolnieku rotas pieminekli svinīgi atklāja Lāčplēša dienā, 11.novembrī. Pieminekļa atjaunošana izmaksāja 1500 latu. Vēsturē piemineklis vairākkārt ticis nogāzts, bojāts un pat aizvests. Priekšpēdējo reizi atjaunotais Cēsu pulka Skolnieku rotas piemineklis Cēsīs tika uzstādīts 1999.gada 23.jūnijā.

 

Cēsu pulka Skolnieku rotai veltītais piemineklis ir veidots no bronzas un pirmoreiz tika uzstādīts Cēsīs Palasta un Dārzu ielas krustojumā pie toreizējā Cēsu valdes nama 1938.gada 26.maijā. Uz plāksnes bija teksts: "Pa šo ceļu 1919.gada 6.jūnijā Cēsu pulka brīvprātīgo Skolnieku rota aizgāja cīņās par Latviju."

 

Piemineklis veidots kā bronzā lieta skolnieka figūra, kas novietota virs granīta pakājes. Pie kājām tai atrodas grāmatas un zinību simbols - pūce.

 

Informāciju sagatavoja

Krista Tuča, LETA

un

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

64121677

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv