Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 15.jūlijs   Vārda dienu svin: Egons, Egija, Egmonts, Henriks, Heinrihs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 10.jūnijs  


Koncertā Cēsīs godinās kritušos Latvijas karavīrus

Sestdien, 13.jūnijā, Cēsu Svētā Jāņa baznīcā notiks koncerts, kas veltīts šobrīd starptautiskajās operācijās dienošo Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīru ģimenēm un mūsdienās kritušo Latvijas karavīru piemiņai.
Koncertā muzicēs kamerkoris „Matejs” diriģentes Rudītes Tālbergas vadībā un Mateja draudzes kamerorķestris diriģenta Māra Dravnieka vadībā. Koncerta izskaņā tiks atskaņota Arta Gāgas oratorija „Consummatum est!” tās autora, solistes Diānas Dravnieces, Elitas Voitkevičas un Ilzes Poķes, kā arī kora un orķestra izpildījumā un diriģenta Māra Dravnieka vadībā.

Koncertā piedalīsies aizsardzības ministrs Imants Lieģis, Sauszemes spēku komandieris pulkvedis Dzintars Roga, 1.kājnieku bataljona komandieris majors Uģis Romanovs, NBS virskapelāns Elmārs Pļaviņš, kā arī starptautiskajās operācijās dienošo karavīru ģimenes.
Koncerta rīkotāji - Cēsu baptistu draudze, Cēsu Svētā Jāņa evaņģēliski luteriskā draudze un NBS - aicina ikvienu Cēsu pilsētas iedzīvotāju un viesi apmeklēt šo piemiņas koncertu, kas notiks Cēsu Svētā Jāņa baznīcā plkst.16, lai mūzika un garīgās vērtības mūs vienotu reālās dzīves izaicinājumiem.

        Kamerkoris „Matejs” izveidots 2003.gadā. Piedaloties starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā „Sudraba zvani 2009”, koris ieguvis 1.pakāpes diplomu.
         Mateja draudzes kamerorķestris darbojas kopš 2002.gada, apvienojot Mateja draudzes mūziķus: gan profesionāļus un mūzikas pedagogus, gan mūzikas skolu absolventus.
        Oratorija "Consummatum est!", kas ir Arta Gāgas oriģināldarbs kamerorķestrim, jauktajam korim un solistiem, stāsta par Ceturtdienas un Piektdienas notikumiem - par Kristus bailēm un šaubām, par ciešanām un mokpilno nāvi, kas cilvēkiem paver ceļu uz mūžīgu dzīvību un vienotību ar Dievu. Ar darba centrālo vēstījumu - Kristus vārdiem pie krusta „Viss piepildīts!" - komponists aicina klausītājus atvērt sirdis garīgajam pārdzīvojumam mūzikā, aizvien no jauna atklājot tās skaistumu un emocionālo bagātību. Pirmatskaņojumu skaņdarbs piedzīvoja šīgada Lieldienās Rīgas Mateja draudzes svētku dievkalpojumos, gūstot klausītāju atzinību.
        Artis Gāga ir vairākkārtējs Latvijas mūzikas ierakstu „Gada Balvas” ieguvējs. Saksofonists absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmiju un savu talantu izkopis arī Parīzē un Ņujorkā. Savā jaunradē allaž atļāvies spert soļus ārpus klasiskās mūzikas rāmjiem, eksperimentējot ar mūzikas stiliem un izkopjot improvizācijas mākslu.

       
Informāciju sagatavojis:
kapteinis Normunds Stafeckis,
Nacionālo bruņoto spēku
komandiera personīgā štāba
Preses daļas virsnieks.

Tālrunis: 67335135, 26435189
Fakss: 67335226
E-pasts: Normunds.Stafeckis@mod.gov.lv

Latvijas armijas 90.gadadienas svinību mājas lapa www.la90.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv