Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 30.marts   Vārda dienu svin: Nanija, Ilgmārs, Igmārs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 10.augusts  


Vēl tikai līdz 19.septembrim apskatāma mākslinieku Blanku izstāde - gleznās,grafikā, zīmējumos

Cēsu Izstāžu namā no 14.augusta līdz 19.septembrim apskatāma mākslinieku Lindas, Mārtiņa un Jāņa Blanku izstāde – gleznās, grafikā, zīmējumos un video mākslā.

 

Jānis Blanka izstādi Cēsīs veidos uz pamatbāzes izstādei, kura bija skatāma pavasarī Rīgā, galerijā Alma. Lai Cēsu izstāde atšķirtos, parādīti no jauna tiks arī senāki darbi – zīmējumi un grafikas. Jāņa Blanka darbus raksturo tas, ka tēlu arsenāls ir bāzēts viduslaiku miniatūru procesuālajā rosībā un reizē latviskās dzīvesziņas tēlainības ziemeļnieciski naivajā izteiksmē. Viņa darbu skatītājam zūd robeža starp to, kas atgadījies īstenībā un to, kas inscenēts. Mākslinieks šķiet rūpīgi izpētījis sev apkārt esošās pasaules izskatu un, būdams izcils zīmētājs, lieliski pārvalda atainojuma fineses.

 

Savukārt Lindas Blankas mākslinieciskais rokraksts ir kā līdzsvara meklējumi starp sevi apkārtējo pasauli, kurā patērētājsabiedrības masu kultūras vizuālā agresija mijas ar harmoniskiem, neatkārtojami skaistiem mirkļiem. „Kad pārpildītas sabiedriskās telpas nesadzirdamajā murdoņā savā starpā sarunājas pāris cilvēku, viņus faktiski nevar pārtraukt un jautāt, ko viņi cenšas viens otram pastāstīt. Var uztvert tikai visaptverošo pilsētas dunoņu, uzsūkt tās ritmu un saklausīt tajā pilsētas simfoniju ap mums. Savos darbos es paņemu šo troksni un pārvēršu sava veida meditatīvā klusumā,“ darbu radīšanas procesu atklāj Linda Blanka.

Mākslinieku gleznas lieliski papildinās Mārtiņa Blanka video mākslas darbs „Rīga Madona vai Madona Rīga – īstenībā nav svarīgi” kurš ir tapis 2009 gadā izstādei „Brīnišķīgais ceļojums”. „Ar šo darbu risinu to sajūtu kopumu, kuras mani pārņēma bērnībā braucot ar vilcienu pie vecāsmammas uz Madonu vienam pašam”, sajūtās dalās mākslinieks Mārtiņš Blanka.

 

Izstāžu nams apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst.10:00 – 18:00 (izņemot pirmdienas), tālrunis 64123557

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 64121815; 28318318

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv