Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 28.janvāris   Vārda dienu svin: Kārlis, Spodris
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 10.septembris  


Atklāts Cēsu bērnu un jauniešu izglītības un veselības centrs

       12.septembrī plkst.15.00 Cēsīs, Rīgas ielā 23 durvis vēra jaunizveidotais Cēsu Bērnu un jauniešu izglītības un veselības centrs.

Centrs izveidots ar Bērnu un ģimenes lietu ministrijas, Cēsu domes un Cēsu Rajona padomes atbalstu. Centra atklāšanas pasākumā piedalījās Bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainars Baštiks, kurš atzina, ka Cēsis vienmēr izceļas ar jaunradi un ir kā piemērs citām Latvijas pilsētām jauniešu izglītošanas jomā. Apsveikuma vārdus teica arī Cēsu pilsētas domes priekšsēdētājs Gints Šķenders, Cēsu rajona padomes priekšsēdētāja vietnieks Laimis Šāvējs, kā arī citi apsveicēji.

Svinīgajā plāksnes atklāšanas un simboliskās lentas pārgriešanu vadīja  centra direktore Diāna Briede, kura sveicējus iepazīstināja ne tikai ar centra darbību un tā mērķiem, bet arī aicināja iejusties jauniešu lomās un piedalīties dažādās izglītojošās un interesantās nodarbībās.

Centrs kā savu simbolu ir izvēlējies bruņurupuci, kas Austrumu kultūrā simbolizē ilggadību, labklājību un turību.

Cēsu Bērnu un jauniešu izglītības un veselības centrā katru dienu no pulksten 10.00 līdz 18.00 pieci speciālisti izglītos un konsultēs bērnus un jauniešus par visu, kas saistīts ar viņu fizisko un garīgo veselību. Būs gan lekcijas, gan individuālas konsultācijas, gan interaktīvas nodarbības. Pirmskolas un sākumskolas bērni ar spēļu un rotaļu palīdzību gūs priekšstatu par veselīgu dzīvesveidu, sabalansētu uzturu, dienas režīmu, kustību nozīmi.

Pusaudžiem būs nodarbības par pubertāti, higiēnu, dažādu atkarību bīstamību un sevis pasargāšanu no tām. Jauniešiem būs nodarbības par seksuālo attiecību veidošanu, grūtniecību, dzemdībām, abortu, seksuāli transmisīvajām slimībām, kontracepciju. Iecerētas izglītojošas programmas arī vecākiem un skolotājiem.

Centra speciālisti brauks arī uz lauku skolām, lasīs lekcijas, konsultēs un aicinās – ja radušies sarežģījumi dzīvē, šķiet, ka neviens nesaprot un nemīl, radušās nesaskaņas ģimenē, ja ir vēlme uzzināt par pārmaiņām organismā, ir neskaidri jautājumi uzsākot dzimumattiecības, ir idejas darboties, bet nav telpu vai domubiedru – droši braukt uz izglītības un veselības centru, kur zinoši speciālisti sniegs atbildes uz jauniešus nodarbinošiem jautājumiem.

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Laura Zauere

Tālr. 4121677; 28645386

laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv