Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.aprīlis   Vārda dienu svin: Edgars, Danute, Dana, Dans
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 10.septembris  


Ziņas no Cēsu novada pašvaldības policijas


 Šajā rubrikā publicējam Cēsu novada Pašvaldības policijas informāciju par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem.

4.septembris. Vakarpusē pašvaldības policijas ekipāžai bija izsaukums uz dzīvokli, kur jāpalīdz atrisināt kāda pāra konflikts. Vīrietis nelaida sievieti, kas bija atnākusi pēc savām mantām, dzīvoklī. Kārtības sargi paskaidroja vīrietim, ka īsti džentelmeņi tā nerīkojas un piedevām šāda rīcība ir arī prettiesiska. Vīrietis saprata, ka neielaižot sievieti dzīvoklī viņš aizlaiž vējā iespēju piedalīties izglītojošā un pilnīgi neprognozējamā spēlē – attiecības ar sievieti… un atvēra durvis.

Līdz ar tumsas iestāšanos Kungu ielā bļaustījās kāds kungs kunga dūšā. Kad ieradās kārtības sargi, viņš savu jūsmību par dzīves mirkļa košumu jau bija izbļāvis un devies prom.

5.septembris. Pēcpusdienā satraukta ziņa no Lapsu ielas, kur uz soliņa uz nebēdu lietojot alkoholu. Kārtības sargi, ierodoties notikuma vietā, konstatēja, ka uz soliņa sēd kundzīte vislabākajos gados, dzer kvasu, uzkož smalkmaizīti un apcer budistu sūtru par to, ka dzīve, ko pieredzam ir vien sapņi, ēnas un burbuļi ūdenī…

6.septembris. Vakarpusē ziņa par Raiņa ielā gulošu vīrieti. Par laimi viņam bija draugi, kas piecēla un aizveda mājās. Cits vīrietis, bija apgūlies uz ietves Cīrulīšu ielā. Pamodināts, viņš kārtības sargiem skaidroja, ka vispār jau viņš turpinot iet un astrāli  jau ir nonācis dzīves vietā, kur savienojies ar televizoru aizrautīgi vēro raidījumu „Gāzi grīdā”. Kārtības sargi nogādāja pie minētā televizora arī fizisko ķermeni.

7.septembris. Vēlu vakarā kārtības sargiem bija jādodas klusināt kāds ģimenes skandāls. Šoreiz tā vaininieks, vīrs, tika nogādāts valsts policijas dežūrdaļā pasēdēt un padomāt par to, kā domstarpības par sadzīviskām tēmām būtu atrisināmas miermīlīgā veidā.

8.septembris. Jau dienas vidū saņemta ziņa par sievieti, kas guļ grāvī pie Dziesmusvētku kalniņa. Kārtības sargiem viņa skaidroja, ka vienkārši esot sajaukusi tekstu. Tak jau laikam velns aiz mēles raustīja, kad „Dziesmai šodien liela diena” vietā sākusi dziedāt „Šnābim šodien liela diena”. Un kā sākusi, tā nav varējusi rimties dziedāt līdz pat grāvja dibenam. Kārtības sargi nogādāja sievieti mājās un ieteica apgūt repertuāru, kas slavē darba un citus tikumus, „Div’ pļaviņas”, piemēram.

Pēcpusdienā bija jāsavalda un jānogādā Valsts policijas dežūrdaļā, kāds agresīvs vīrietis, kas dzērumā dzīvoklī ārdījās un dauzīja mēbeles. Cits agresīvs vīrietis, kas vakarpusē vispirms uzmācās un pēc tam lamājās uz kafejnīcas apmeklētājiem Rīgas ielā, tika nogādāts dzīves vietā. Pa ceļam kārtības sargi vīrietim paskaidroja, ka Cēsis ir pilsēta ar senām kultūras tradīcijām, kur sestdienas vakaros ļaudis pulcējās kafejnīcās, lai runātu par moderno mākslu, meitenēm un siltuma tarifiem. Uzmākšanās un lamāšanās šāda  gaisotnē ir neiederīga un peļama. Vīrietis apņēmās ievērot tradīcijas.

Jau agrā rītā kāds taksometra vadītājs informēja par vīrieti, kas dus pie DUS. Pamodināts, gulētājs paskaidroja, ka esot uzpildījies ar nepareizās markas degvielu un nu nonācis pilnīgā disbalansā gan ar orientāciju, gan ar gravitāciju. Kārtības sargi viņu nogādāja uz mājām Pārgaujas novadā.

9.septembris. Vakarpusē pašvaldības policijas ekipāžai bija jādodas uz Pastariņa skolas sporta laukumu. Jaunieši nespēja sadalīt sportošanas telpu vienlīdzīgās domājamās daļās un jau bija sākuši apmainīties ar citātiem no Prezidenta uzrunas TV operatoriem. Kārtības sargi norādīja, ka Pjērs de Kubertēns savā uzrunā Sorbonnā, aicinot atjaunot antīkās Grieķijas Olimpisko spēļu tradīciju, uzsvēra, ka sportam ir jābūt nodalītam no politikas. Konflikts tika atrisināts, ievērojot Olimpiskās Hartas principus.

 Informāciju sagatavoja
Andris Vanadziņš
Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālistsAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv