Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 18.septembris   Vārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 10.oktobris  


Rīt Cēsīs notiks Vidzemes pilsētas mēru tikšanās par tēmu "Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014"

Otrdien, 14.oktobrī Cēsu pilsētas pašvaldības vadība tiksies ar Vidzemes pilsētu mēriem, lai pārrunātu iespējamo sadarbību ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas statusa iegūšanu 2014.gadā.

 

Tikšanās laikā „Cēsis – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” darba grupa prezentēs Cēsu mērķi, 2014.gada pasākumu koncepciju, un aicinās Vidzemes pilsētas iekļauties 2014.gada pasākumu norisē. Darba grupa ir pārliecināta, ka Eiropas kultūras galvaspilsētas projekts ir jāīsteno visā Vidzemes reģionā, tādejādi iezīmējot Vidzemes pilsētas Eiropas kultūras tūrisma kartē un veicinot katras pilsētas atpazīstamību un kultūras tūristu piesaisti.

 

Jau iepriekš ziņots, ka Cēsu pilsēta izvirzījusi ambiciozu un augstu mērķi – 2014.gadā kļūt par Eiropas kultūras galvaspilsētu, lai iegūtu balvā ne tikai 1,5 miljonus eiro, bet arī pieredzi un plašu kultūras programmu vairāku gadu garumā.

 

     Katru gadu divas pilsētas Eiropā iegūst Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu. 2014.gadā šo statusu iegūs viena pilsēta Latvijā un viena pilsēta Zviedrijā. Pilsētas tiek izvēlētas nacionālā atlases konkursa ietvaros, un Cēsis ir izvirzījušas savu kandidatūru godpilnā statusa iegūšanai.

 

     2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas projekts nav tikai plaša un kvalitatīva kultūras programma, kas nodrošinās kultūras pieejamību reģiona iedzīvotājiem un piesaistīs kultūras tūristus. Cēsu skatījumā tas ir pilsētas un reģiona attīstības projekts, kas sniegs ieguldījumu visu nozaru un dzīves sfēru attīstībā – mūžizglītībā, sociālajā integrācijā, radošās industrijas attīstībā, vispārējās dzīves kvalitātes celšanā, infrastruktūras uzlabošanā un sakārtošanā, uzlabojot vietējo komunikāciju un strauji attīstot reģiona sadarbību ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm un robežvalstīm. Vienlaikus tas stiprinās Cēsu un reģiona saikni ar valstiskumu un pašapziņu nacionālajā kontekstā.

 

Cēsu mērķi, veidojot Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014 programmu:

 • Veidot starpkultūru dialogu - veicināt informācijas, ideju un pieredzes apmaiņu, paverot neskaitāmas iespējas ideju ģenerēšanai un to īstenošanai, viedokļu apmaiņai un līdzvērtīgai komunikācijai - starp Latvijas, Eiropas Savienības un citu valstu iedzīvotājiem neatkarīgi no vecuma, izglītības, tautības, profesijas, statusa un dzīvesstila.
 • Eksponēt Latvijas kultūras unikalitāti, savdabību un daudzšķautņainību Eiropas kultūras daudzveidības kontekstā un darīt to pieejamu un saprotamu citiem.
 • Paplašināt Cēsu pilsētas atpazīstamību (kā arī sinerģijas principā balstītu Latvijas valsts atpazīstamību) un kultūras tūrisma pieaugumu reģionā, veicot investīcijas pilsētas un reģiona infrastruktūrā un vidē, nodrošinot uzlabojumus kultūras attīstībā un kultūrvides pieejamībā, sekmējot pilsētas un reģiona identitātes izveidi, nostiprināšanu un integrāciju Eiropā.
 • Veicināt radošās industrijas un inovāciju attīstību Cēsīs un Vidzemes reģionā.
 • Veicināt valsts, privātā un nevalstiskā sektora sadarbību, attīstot starpnozaru projektus un sekmējot kultūras, izglītības, zinātnes, mākslas, uzņēmējdarbības un tehnoloģiju sintēzi.
 • Uzsvērt Eiropas kultūru kopīgās vērtības un aktualizēt dialoga un iecietības jēdzienus gan vēsturiskajā, gan šodienas kontekstā.
 • Aktivizēt visplašāko vecuma un sociālo grupu iedzīvotāju līdzdalību kultūras procesos un kultūras vides uzlabošanā reģionā.
 • Sekmēt vēsturisko kultūras tradīciju un kultūras mantojuma ilgtspēju un iekļaušanu mūsdienu apritē.
 • Veicināt cilvēku sapratni par estētikas un apkārtējās vides nozīmi dzīves kvalitātes uzlabošanā.
 • Rosināt cilvēkresursu potenciāla izmantošana, motivējot un „atbrīvojot” individuālo un kolektīvo radošumu.
 • Radīt unikālus produktus un idejas ar augstu pievienoto vērtību.

Organizatori aicina programmas veidošanā aktīvi iesaistīties Cēsu un Vidzemes reģiona iedzīvotājus. 2009.gadā rīkosim plašas diskusijas un forumus, apzinot kultūras organizāciju un iedzīvotāju nepieciešamības un vēlmes. Jau šobrīd visas idejas, atsauksmes un ierosinājumi tiek laipni gaidīti uz e-pastu cesis2014@cesis.lv vai tel.64122431.

 

Fakti uzziņai par projektu „Eiropas kultūras galvaspilsēta”:

Eiropas kultūras galvaspilsētu projektu uzsākts 1985.gadā ar virsuzdevumu – satuvināt Eiropas iedzīvotājus. Katru gadu Eiropas Savienības Ministru padome kādai no Eiropas valstu pilsētām piešķir Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu uz vienu gadu. Kopš ES paplašināšanas šādu iespēju dod divām pilsētām, jo pretējā gadījumā būtu jāpaiet gadiem 30, līdz pienāktu kārta. Atlases kārtām abas pilsētas gatavojas pārī. Mērķis ir popularizēt un svinīgi atzīmēt pilsētas sasniegumus kultūras jomā. Iecelšana Eiropas kultūras galvaspilsētas godā tiek atbalstīta finansiāli un parasti izraisa pilsētas ekonomikas un kultūras uzplaukumu, pastiprināti pievērš arī tūristu uzmanību.

Šajā gadā kultūras galvaspilsēta ir Liverpūle (Lielbritānija) un Stavangera (Norvēģija), 2009.gadā tā būs Linca (Austrija) un Viļņa (Lietuva), 2010.gadā – Pēča (Ungārija) un Stambula (Turcija). Tagad jau arī Latvijai un Zviedrijai oficiāli noteiktas tiesības izvirzīt kādu pilsētu Eiropas kultūras galvaspilsētas statusam 2014.gadam. Abu valstu pilsētas sacenšas, kura beigu beigās izpelnīsies šo Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu.

 

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai:

Vidzemes pilsētu mēru tikšanās notiks š.g.14.oktobrī plkst.15.00 Cēsu Jaunajā pilī.

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Ieva Karlsberga

Tālr. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

 

un Cēsu Kultūras centra

Direktores vietniece attīstības jautājumos

Ilona Asare

Tālr. 64122431; 26011102

ilona@kulturcentrs.lv

 

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv