Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 6.augusts   Vārda dienu svin: Askolds, Aisma
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 10.oktobris  


10. oktobris – Pasaules psihiskās veselības diena

 

     Lai pievērstu uzmanību garīgās veselības nozīmei, Pasaules veselības organizācija katru gadu 10. oktobrī visā pasaulē atzīmē Pasaules psihiskās veselības dienu. Šogad īpaši tiek aktualizēta depresija, jo tā kļūst par vienu no biežākajām veselības problēmām mūsdienās.

Uz zemeslodes vismaz ceturtdaļa sieviešu un sestā daļa vīriešu saslimst ar dziļu depresiju vecumā pēc 45 gadiem, pie kam vismaz 15% no pacientiem šī depresija komplicējas ar sekmīgāku vai mazāk sekmīgu suicīda (pašnāvības) mēģinājumu. Depresija korelē ar vēzi, insultu un citām slimībām. Šīs slimības ievērojami biežāk piemeklē depresijas slimniekus, kā jebkuru citu populācijā.

Depresija ir apjomīgs veselības traucējums, sākot no skumju un bēdu izpausmēm, līdz pat psihotiskiem traucējumiem. Depresijas pacientu ikdienā pavada skumjas, raudulīgums, bezcerība, vainas sajūta, bezvērtības sajūta, nogurums, apātija, intereses zudums, ēstgribas traucējumi, miega traucējumi, palēnināta domāšana un pazemināta kustību aktivitāte.

Depresijas ārstēšana norit kompleksi, apvienojot medikamentozu ārstēšanu, psihoterapiju, miega terapiju, ģimenes atbalstu u. c. ārstēšanas metodes. Vai doties pie ārsta? Ja Jūsu garastāvoklis ir pasliktināts jau ilgāku laiku un jūtaties ne visai labi, tad noteikti jādodas pie ārsta. Nenoliedzami ir daudz dažādu metožu, lai spētu palīdzēt sev mēs paši. Labi palīdz dažādas fizioprocedūras – masāžas, ūdens procedūras, SPA procedūras. Var doties tuvākā vai tālākā ceļojumā. Nedrīkst aizmirst darbu ar sevi – pašmotivācija, kultūras pasākumu apmeklēšana, grāmatu lasīšana. Noderēs vitamīni, minerālvielas, pilnvērtīgs uzturs, pietiekama šķidruma uzņemšana un zāļu tējas.

Ļoti nozīmīga loma depresijas gadījumā ir fiziskajām aktivitātēm un sportam. Kustība darbojas kā antidepresants. Jebkura kustība ir cīņa pret depresiju.

Iestājoties vēsākam un tumšākam rudens laikam, centīsimies bagātināt savu dzīvi ar labām emocijām, vairāk smaidīsim, komunicēsim ar draugiem, paziņām, kolēģiem. Smiesimies. Lai valda pozitīvas emocijas un tās lai ņem virsroku pār jebkuru depresijas izpausmi.

 

Veselību un krāsainu rudeni vēlot,

Zane Brente – Brantiņa

Cēsu novada pašvaldības

sabiedrības veselības speciāliste.

T.64127742Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv