Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

















Top.LV

Latvijas Reitingi







2012.gada 10.oktobris  


Ziņas no Cēsu novada pašvaldības policijas

Šajā rubrikā publicējam Cēsu novada Pašvaldības policijas informāciju par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem.

 

1.oktobris. Priekšpusdienā pastāvīgākais no pastāvīgajiem pašvaldības policijas klientiem viņš arī Acepaledoks jeb vīrs, kurš iet pa saules taku un ne nieka neiespringst, bija atlaidies savā iecienītajā guļvietā, zālienā pie „Vidzemnieka”. Lietišķi sasveicinājies ar pienākušajiem kārtības sargiem, viņš uzreiz vērsās pie viņiem ar paziņojumu. Proti, pauda nedalītu atbalstu prezidenta Bērziņa ierosinājumam vairs nepiešķirt eksprezidentiem valsts apmaksātus dzīvokļus. Acepaledoks arī apliecināja, ka ir atvērts sarunām par iespēju dalīt „Vidzemnieka” zāliena domājamās daļas ar eksprezidentiem un šādā advancētā kompānijā aktualizēt debati par eirozonas krīzi un mūsu atbilstību Māstrihtas kritērijiem. Kārtības sargi pieklājīgi uzaicināja pastāvīgāko klientu relaksēt aktualizēto terminoloģisko klenderēšanu un staltā solī doties mājup.

Ap vienpadsmitiem vakarā tika saņemta ziņa, ka baskājains vīrietis nemierīgs klīst pa Festivāla ielu. Piebraukušajiem policistiem viņš skaidroja, ka devies kā ierasts pie draugiem asināt prātu, izspēlējot dažus šaha partiju tilpumus. Lieliem malkiem vedusies Stiprā apinīša gambīta izspēle, kurā viņš nolēmis upurēt zirgu, iegūstot pretinieka dāmu un pozicionālu pārsvaru pie reizes. Taču tad viņu piemeklējis ceitnots un draugi upurējuši viņu pašu, izmetot no dzīvokļa bez zirga un bez apaviem kājās. Kārtības sargi prāta asināšanas upuri nogādāja mājās un ieteica apgūt mazāk traumatiskas atklātnes, piemēram, limonādes gambītu.

2.oktobris. Ap pusnakti pašvaldības policijas patruļa pamanīja kādu jaunieti, kas vadīja mopēdu pa vecpilsētas ielām ar visai kruzuļotu trajektoriju. Braucējs tika aizturēts un nodots ceļu policijas darbiniekiem kruzuļojuma promiļu noteikšanai.

4.oktobris. Pusdienas laikā pastāvīgākais no pastāvīgajiem pašvaldības policijas klientiem, jeb Acepaledoks  atkal bija iekārtojies savā iecienītajā guļvietā, zālienā pie           „Vidzemnieka”. Pavērsis pret videonovērošanas kameru tādu kā skumju un grūtsirdības ēnu vītu skatienu, viņš teica  - „ Lūkojos še gulēdams uz aizlidojošo zosu kāšiem un tāds splīns, vai zin’, tāds žēlums par ļaudīm, kas skrien bez mitas, bailēs nokavēt ekonomisko izrāvienu.  Nu, iedodiet man trīsdesmit santīmus, un es jums parādīšu ceļu, kas atbrīvos jūs no rudens depresijas, iesnām un raizēm par – nepietiks naudas! Jo zināms, alkohola abstinences sindroms tā pati gaišredzība vien ir, tikai sarežģītāk nosaukta. Bet vai tad kādam šajā patērētāju sabiedrībā rūp garīgums!  Nevienu santīmu neiedeva maitas…” Tā runāja Acepaledoks, kamēr kārtības sargi, saudzīgi novietojuši viņu busiņā, veda uz deklarēto dzīves vietu.

Vakarpusē bija jādodas uz bijušo bērnudārzu Šķūņu ielā. Tur vairāki vīri bija nolēmuši atgriezties bērnībā. Spēļu istabā apseglojuši koka zirdziņus un  aidā, dipada dapada… smejot skaļi un bezbēdīgi. Kārtības sargi ieteica vīriem lekt no zirgiem un, piešus šķindinot, doties mājup. Pretējā gadījumā nāksies apsedlot melnu kuili un doties uz vietu, kur smiekli skan reti.

Pēc brīža bija jādodas uz Peldu ielu, kur kāds vīrietis jau bija paguvis atgriezties bērnībā un pārvietojās pa ietvi rāpus. Kārtības sargiem viņš paskaidroja, ka bērnība ir viņa mīļākais gadalaiks un tur arī viņš nolēmis pakavēties. Vismaz līdz laikam, kad kāds viņam nomainīs pamperus. Policisti nogādāja rāpažu dzīves vietā un novēlēja augt lielam un skaidram.

Pirms pusnakts bija jādodas uz Valsts ģimnāziju, kur jaunieši, ballītē izvingrinājuši kājas, pēc tam grasījās vingrināt arī rokas. Taču vēlme pēc piedzīvojumiem nebija tik liela, lai riskētu iekulties sāpīgos pārdzīvojumos un visi izklīda vēl pirms kārtības sargu ierašanās.

5. oktobrī. Dienai satumstot, policijas ekipāžai bija jādodas uz Vaives pagastu, kur kāds vīrs biedēja iedzīvotājus, jo staigāja ap māju  skaļi izkliedzot dažāda rakstura paziņojumus. Filozofiskus, piemēram, -Nu, kas i, ko! Kā arī kalvinistu pasaules redzējumam piederīgus - Man šodien lemts ir iedzert vēl! Pēc sarunas ar kārtības sargiem vīrietis attapa, ka tumsā sajaucis mājas un devās turp, kur staigāšana gar logiem un  paziņojumu izkliegšana ir ierasta lieta.

Pēc pusnakts atkal bija jādodas uz Vaives pagastu, kur kādās mājās bija pieklīdusi  nepazīstama, iereibusi sieviete. Sievietes ir visai noslēpumainas būtnes, un arī nakts klaidone teicās esam neatmina mīkla. Taču kārtības sargi atminējās, ka sieviete savu klejojumu sākusi Valmieras novadā un ir jau izsludināta meklēšanā. Atradums tika nogādāts valsts policijas dežūrdaļā.

6.oktobris. Ap pusnakti bija jānogādā Valsts policijas dežūrdaļā kāds aizturēts dzērājšoferis.

Pēc pusnakts jādodas uz Ata Kronvalda ielu, kur kādā dzīvoklī bija izcēlies ģimenes konflikts. Kārtības sargi paskaidroja vīram, ka attiecības ir kā valša deja, kurā jāprot līganā solī,  izvirpuļot caur kopdzīves gaišiem un ne tik gaišiem brīžiem. Un šajā dejā svarīgs ir  – trīs ceturtdaļu ritms, pāra iekšēja harmonija un dejas kopējais zīmējums. Vīrs uzmanīgi noklausījās kārtības sargu teikto, apsolījās uzvesties līgani un devās pie datora, lai YouTubē uzmeklētu Johana Štrausa valšus.

Pēc dažām stundām bija jādodas uz kādu namu, kur traci cēla  vīrietis, kurā akurāt trijos naktī bija pamodušās tēva jūtas. Viņš ieradās apciemot bērnus, lai dalītos ar jauno paaudzi atziņās par pasaules lietu kārtību un nekādi nespēja pieņemt to, ka bērnu miegs varētu būt svarīgāks par viņa atziņām. Ieraugot kārtības sargus, tēvs tūdaļ saprata, ka bērniem ir jāguļ un devās prom.

Ap pusčetriem rītā policijas ekipāžai atkal bija jādodas pie strīdniekiem Ata Kronvalda ielā.  Jau ārpusē kārtības sargi izdzirda Johana Štrausa valša „Pie skaistās zilās Donavas” burvīgās taktis, bet iekšpusē sastapās ar piktu sievu. – Jā, vīrs ir drusku iedzēris, taču nav nedz skaļš, nedz agresīvs. Tikai visu laiku bubina  valša ziedu laiku Vīnē populāro frāzi – „ Kongress dejo, lietas stāv”. Vai kārtības sargi tomēr nevarētu vīram iemācīt kādu praktiskāku deju?  Nu kaut vai klimpiņpolku?

Policisti noklausījās horeogrāfisko monologu, pagriezās un… viens div’ trīs, viens div’ trīs, devās palīdzēt kādam vīrietim, kurš pēc spēļu zāles apmeklējuma centās steberēt mājup sēru marša ritmā.

 

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālists



Atpakaļ...



     Aktualitātes

     Pasākumi




     Ziņu arhīvs
 




















© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv