Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 30.marts   Vārda dienu svin: Nanija, Ilgmārs, Igmārs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 10.novembris  


Ārlietu ministrijā apskatāma Cēsu Vēstures un mākslas muzeja veidota izstāde

    Atzīmējot Latvijas Republikas dibināšanas 91.gadadienu, 13.novembrī Ārlietu ministrijā  tika atklāta izstāde „Sarkanbaltsarkanā Latvijas karoga stāsti” un apbalvoti eseju, vēstuļu konkursa „Mans Latvijas karoga stāsts” laureāti. Pasākumu atklāja ārlietu ministrs Māris Riekstiņš, piedalījās arī Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders.

 

    Izstāde „Sarkanbaltsarkanā Latvijas karoga stāsti” vēstī gan par Latvijas karoga izveides procesiem, gan karoga un to lietotāju sarežģītajiem likteņiem 20.gadsimtā. Tā ir noderīgs izziņas avots Latvijas vēstures apzināšanā. Interesentiem iespēja aplūkot daudzas unikālas relikvijas, kuru vidū arī pirmais zināmais izšūtais latviešu sarkanbaltsarkanais karogs. Izstādi veidojuši Vidzemes vēstures un tūrisma centra Cēsu Vēstures un mākslas muzeja speciālisti. Izstādē ir eksponēti galvenokārt oriģinālmateriāli no Cēsu Vēstures un mākslas muzeja un Latvijas Okupācijas muzeja krājuma, bet reproducētie materiāli glabājas dažādu muzeju, arhīvu, bibliotēku un privātpersonu krājumos. 
    Apmeklētājiem ekspozīcija būs pieejama līdz 17.decembrim Ārlietu ministrijas foajē, iepriekš piesakoties ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļā pa tālruni 67016447 (Zane Ampermane).

 

    Ārlietu ministrija sadarbībā ar Vidzemes Vēstures un tūrisma centru, Latvijas Avīzi un Latvijas institūtu aicināja ikvienu Latvijas iedzīvotāju atzīmēt šo rudeni Latvijas karoga zīmē, daloties savos stāstos par Latvijas valsts karogu. Aicinājumam ar savām esejām atsaucās 86 skolas no visiem Latvijas reģioniem un Eiropas skola Luksemburgā, kā arī 28 iedzīvotāji, atspoguļojot savus Latvijas karoga stāstus emocionālās vēstulēs.

 

    Izstāde „Sarkanbaltsarkanā Latvijas karoga stāsti” un eseju, vēstuļu konkurss „Mans Latvijas karoga stāsts” ir daļa no pasākumu cikla „Latvijas rudens karoga zīmē”, ko organizē Ārlietu ministrija sadarbībā ar Vidzemes vēstures un tūrisma centru, Latvijas Avīzi, un Latvijas institūtu.

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv