Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 30.marts   Vārda dienu svin: Nanija, Ilgmārs, Igmārs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 10.novembris  


Latvijas Nacionālais vēstures muzejs un Cēsu vēstures un mākslas muzejs parakstīs sadarbības līgumu

Š. g. 13. novembrī plkst. 11.00 Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) un Cēsu pašvaldības aģentūra "Vidzemes Vēstures un Tūrisma centrs" (VVTC) Cēsīs parakstīja līgumu par sadarbību. Līgumu no LNVM puses parakstīja muzeja direktors Dr. hist. Arnis Radiņš, no VVTC puses – tā direktore Jolanta Sausiņa.

 

Centra paspārnē darbojas arī Cēsu Vēstures un mākslas muzejs. Abi muzeji turpmāk iecerējuši kopīgi īstenot pētniecības un izglītības projektus un veidot izstādes. Latvijas Nacionālais vēstures muzejs ir gatavs daļu sava bagātā krājuma kolekciju priekšmetus periodiski eksponēt Cēsīs. „Sadarbība ar Cēsu muzeju mums dos iespēju labāk izpildīt pienākumu pret sabiedrību – plašāk dalīties ar bagātībām un zināšanām,” norāda LNVM direktors Dr. hist. Arnis Radiņš, „turklāt pašreizējos ekonomiskajos apstākļos jārod iespēja saglabāt kultūras un izglītības pakalpojumu kvalitāti un izziņas iespējas arī reģionos dzīvojošajiem Latvijas iedzīvotājiem.”

 

Līguma parakstīšanas dienā - 13. novembrī – Cēsu Vēstures un mākslas muzejā bija apskatāms pirmais augstākais Latvijas valsts militārais apbalvojums - Lāčplēša Kara ordeņa komplekts, ko Latvijas Nacionālais vēstures muzejs apskatei Rīgas pilī tradicionāli izstāda tikai vienu reizi gadā – Lāčplēša dienā 11. novembrī. 

 

Savukārt 27. novembrī Cēsu vēstures un mākslas muzejā notiks LNVM veidotās ceļojošās izstādes „Latvija Brīvības cīņu laikā. 1918. – 1921.” atklāšana. Tā būs skatāma līdz nākamā gada 17. janvārim. 3. decembrī izstādes autoru grupa Cēsīs tiksies ar Cēsu novada skolotājiem izglītojošā seminārā.

 

Abus muzejus vieno arī to atrašanās vietas - kā LNVM, tā Cēsu vēstures un mākslas muzejs izvietots pilī. Latvijas Nacionālā vēstures muzeja mājvieta kopš 1920. gada ir Rīgas pils, kas savulaik celta kā Livonijas ordeņa pils. Cēsu Vēstures un mākslas muzejs dibināts 1925. gadā, kopš 1949. gadā tas atrodas Cēsu Jaunajā pilī, kas celta 18. gs. beigās. Muzeja teritorijā atrodas arī Livonijas ordeņa Cēsu pils, kas celta 13. gs. sākumā un kalpojusi kā Livonijas ordeņa mestru rezidence.

 

Papildinformācija:

Ilze Jākobsone, tel. 67221357, 26127333

info@history-museum.lv

www.lnvm.lv

 

 

 

Ieva Malceniece

Vidzemes Vēstures un Tūrisma centrs

Tālr. 64121815, mob. tālr. 26542116

e-pasts: ieva.malceniece@cesis.lv 

www.vvtc.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv