Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 29.maijs   Vārda dienu svin: Maksis, Raivis, Raivo
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 10.novembris  


Cēsīs atklās jaunuzcelto bērnudārzu

Š.g.12.novembrī plkst.16.00 Cēsīs, Ata Kronvalda ielā 35 notiks jaunuzceltā bērnudārza atklāšanas svētki.

 

Atklāšanas pasākumā piedalīsies bērnudārza audzēkņi un viņu vecāki, Cēsu novada izglītības iestāžu vadītāji, Cēsu novada domes deputāti, būvnieki un pārstāvji no LR Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas un LR izglītības un Zinātnes ministrijas.

 

Bērnudārza būvniecība tika pabeigta jau oktobra beigās un bērni tajā sāka iejusties jau kopš 2.novembra, kad uz jaunajām telpām pārcēlās Cēsu 5.pirmsskolas izglītības iestādes bērni. Kopš oktobra notika bērnudārza labiekārtošanas un aprīkojuma uzstādīšanas darbi. Tāpat arī tika nokomplektēts darbinieku kolektīvs, kas arī rīkoja sadarbības veicināšanas semināru un iekārtoja savu grupiņu telpas.

 

Līdz ar bērnudārza darba sākšanu Cēsu novadā ir atrisināts bērnudārza rindas jautājums, jo visi bērni, kas vien vēlējās apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādes, ir saņēmuši uzaicinājumu pieteikties kādā no novada bērnudārziem.

Jaunā bērnudārza kopēja platība ir 4030,7 m2, tajā 11 grupiņās paredzētas 252 vietas. Pie bērnudārza ir ierīkots sporta laukums un katrai grupiņai sava nojume un rotaļu laukums. Bērnudārzā ir izbūvēts baseins, kurā peldēšanas prasmi var apgūt arī citu novada bērnudārzu audzēkņi. Pagaidām baseins tiek izmantots pārbaudes režīmā un tuvākajā laikā pašvaldība lems par tā izmantošanas iespējām arī nākošgad.

Bērnudārzs tika būvēts uz pašvaldībai piederoša zemes gabala un tā kopējās izmaksas ir nedaudz vairāk kā četri miljoni latu, no kuriem gandrīz 2,5 miljoni ir valsts mērķdotācija. Realizējot projektu, tika sakārtota infrastruktūra un labiekārtota teritorija 2 h platībā. Pie bērnudārza tika izbūvētas autostāvvietas un veikti apzaļumošanas darbi.

Darbs pie jauna bērnudārza celtniecības Cēsu pašvaldībā sākās jau 2004.gadā, kad tika izsludināts konkurss tā būvprojektēšanai. Bērnudārza celtniecība sākās 2007.gada oktobrī, bet vēstījumu nākamajām paaudzēm ēkas pamatos iemūrēja 2008.gada 6.martā.

Sākotnēji bērnudārza būvniecība bija paredzēta kā valsts un privātās partnerības izmēģinājuma projekts, kas netika realizēts, jo vēl nebija pieņemts publiskās un privātās partnerības likums.

 

Cēsu novadā ir pieci bērnudārzi un tiek realizētas divas pirmsskolas izglītības programmas Vaives pagasta skolās.

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv