Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.aprīlis   Vārda dienu svin: Daira, Dairis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 10.novembris  


Tautas deju ansamblis „Raitais solis” atzīmē 66 gadu jubileju

Š.g. 19.novembrī plkst.17:00 CATA Kultūras namā Tautas deju ansambļa „Raitais solis” 66 gadu jubilejas koncerts „Saule sēja sidrabiņu”.

 

„Šogad patiešām Tautas deju kolektīvam „Raitais solis” aprit jau ir 66 darbības gadi, jo vēsturiski deju entuziasti uz pirmo deju kolektīva mēģinājumu Cēsīs sanāca kopā 1945. gada rudenī. Jāatzīst, ka iepriekšējā deju sezona bija visai saspringta ar gatavošanos daudziem lieliem pasākumiem, koncertiem un noslēgumā Vidzemes Deju svētkiem, līdz ar to 65 gadu svinības izpalika,” neparasto svinēšanas skaitli raksturi kolektīva vadītājs Andis Kozaks.

 

Jubilejas koncertam izvēlēta Saules tēmu un tāpēc arī jubilejas koncerta nosaukums "Saule sēja sudrabiņu". "Raitā soļa" jauniešu un vidējās paaudzes dejotāji raibos rakstos izdejos vienu saulainu vasaras ciklu kopā ar saviem draugiem, vidējās paaudzes deju kolektīviem - "Zeperi" (vadītāja I. Pētesone-Lazdāne) no Līgatnes, „Piebaldzēni" (vad. L. Skutāne) no Jaunpiebalgas. Ar tautas deju kolektīviem " Ūsiņš" (vadītājs M. Pēdājs) no Salaspils un " Kande"(vadītājs A.Kozaks) no Cēsīm. Deju kolektīva exs-vadītāja Ruta Paulsone  koncerta programmā parādīs savā laikā vadītos lieliskos un brašos "Raitā soļa" dejotājus, kuri ar  augsto dejas pasniegšanas mākslu priecēja ne tikai cēsniekus, bet arī skatītājus Latvijā un pasaulē.


Šobrīd TDK „Raitais solis” dejo divi sastāvi - jaunieši un vidējās paaudzes dejotāji. Kolektīva deju repertuārs ir plašs un daudzveidīgs ne tikai horeogrāfiskā, bet arī mūsdienīgi modernā izpildījumā, jo „Raitais solis” labprāt iesaistās jaunos mākslinieciskos projektos, kā arī tiek aicināts piedalīties dažādos pasākumos ar vēsturisko deju, akmens laikmeta programmām, cittautu deju tēmām. Veic deju programmu sagatavošanu saviesīgiem vakariem, iestudē deju uzvedumus ar kolektīva vadītāja Anda Kozaka horeogrāfijām. Lai dejotāju kolektīvā dzīve būtu interesantāka, ansamblī ir nostiprinājušās dažādas tradīcijas – jaunu dalībnieku uzņemšanas pasākums kolektīvā, jubilāru sumināšana, bet ,uzsākot jauno deju sezonu, atpūtas brauciens rudenī pa Latvijas krāšņākajām vietām. Par savstarpējo cieņu kolektīvā un attieksmi vienam pret otru vēsta arī deju kolektīva moto:” Katrs dejotājs ir kā neapstrādāts dimants. Deja ir saskarsme, kuras rezultātā viens dimants slīpē otru”.

 

Uz  jubilejas koncertu gaidīti visi cēsnieki, radi, draugi, atbalstītāji un pilsētas viesi, lai pavadītu vienu saulainu rudens vakaru kopā ar jubilāriem Tautas deju ansambli "Raitais solis"!

 

Biļetes cena: Ls 1,- ; Ls 0,70 (skolēniem, pensionāriem)
Biļetes varēs iegādāties pirms pasākuma norises vietā

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64127636;28342115

e-pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv