Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 10.decembris  


Cēsu Izstāžu namā atvērta izstāde - 'Porcelāna Ziemassvētki'

Cēsu Izstāžu namā no 9.decembra atvērta  izstāde - ''Porcelāna Ziemassvētki''.

 

Trauslā  brīnuma - porcelāna dzimtene ir Ķīna. Austrumu zemēs ilgi slēpa gandrīz caurspīdīgo trauku izgatavošanas mākslu. Ar laiku šo tehnoloģiju atklāja arī citās zemēs. Porcelāna izstrādājumi rotāja augstmaņu galdus, dāmu buduāru plauktus un piļu interjerus. Latvijā savulaik vai katrā ģimenē bija Krievijas porcelāna magnātu - Kuzņecova porcelāna un fajansa fabrikas trauki. Fabriku Rīgā dibināja 1841. gadā. Darinājumi bija augstu novērtēti un porcelāna  traukus dāvināja nozīmīgos cilvēku dzīves notikumos- kāzās, iesvētībās, protams, arī Ziemassvētkos.

 

1935. gadā Latvijas sūtnis Briselē uzdāvināja Beļģijas karalim Kuzņecova fabrikas izgatavotu, pēc Cēsu novadnieka, mākslinieka Romana Sutas skicēm, kafijas servīzi.

 

Šajā izstādē, galvenokārt, eksponēti tieši Kuzņecova fabrikas trauki, ko savās mājās saudzīgi glabā cēsnieku ģimenes, tāpat izstādē ir priekšmeti no Cēsu muzeja bagātā krājuma.

 

Izstāde skatāma Cēsu Izstāžu namā visu decembri.

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Nata Livonska

Cēsu Vēstures un mākslas muzeja

galvenā speciāliste Izstāžu nama ekspozīciju darbā

tālr.64123557; 26175509

e – pasts: nata.livonska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv