Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 10.decembris  


Cēsīs notiks Baltijas Pilsētu savienības kultūras konference

 

Konferences iniciatore ir Baltijas Pilsētu savienības Kultūras komisija, kas ik gadu kādā no Baltijas jūras reģiona valstīm organizē kultūras jautājumiem veltītu konferenci. Šī gada konferences aktuālā tēma ir kultūras sociālais aspekts – kā caur kultūras aktivitātēm pilsētas var veicināt iedzīvotāju sociālo iekļautību un savstarpējo sadarbību.

 

Konferences pirmajā dienā Rīgā, 10.decembrī Baltijas pilsētu kultūras speciālisti iepazinās ar labas prakses piemēriem Rīgā, apmeklējot Bolderājas mākslas skolu un Kalnciema kvartālu.

 

Konferences otrā dienā Cēsīs, 11.decembrī starptautiskās konferences dalībnieki iepazīsies ar jauno, šogad atklāto Cēsu Vēstures un Mākslas muzeja ekspozīciju, kuras sagatavošanā tika iesaistīti vietējie iedzīvotāji. Tāpat viesi tiks iepazīstināti ar citām kultūras iniciatīvām Cēsīs, kas ir tapušas, pateicoties iedzīvotāju atbalstam un aktīvai līdzdalībai – Cēsnieku svētkiem, iedzīvotāju iniciatīvas projektu „Cēsu vecpilsētas māju stāsti” un starptautiskās sadarbības Cēsu-Tartu projektu „Mākslinieki un radošie uzņēmēji reģionālai attīstībai”.

 

Cēsis un Rīga ir Baltijas Pilsētu savienības dalībnieces. Šī savienība sastāv no vairāk kā 100 pilsētām ap Baltijas jūru, kas veido kopīgus projektus kultūras, sociālajā, dabas aizsardzības un ekonomiskajā jomā, paverot jaunas sadarbības iespējas. Cēsis ir arī saņēmušas Baltijas Pilsētas savienības kultūras balvu par Cēsu 800gades svinību rīkošanu 2006.gadā. Šī gada kultūras balva, kuras saņēmēju Baltijas Pilsētu savienība paziņos pēc konferences laika notikušās Kultūras komisijas sēdes, tiks piešķirta tām savienības partnerpilsētām, kas ir spējušas izveidot inovatīvu ilgtermiņa sadarbību kultūras jomā.

 

Informāciju sagatavoja:

Ilona Asare

Projekta vadītāja

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Tel.64127755, 27878275

Ilona.Asare@cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv