Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 11.janvāris  


No Cēsu ielām jau izvesti sniega kalni gandrīz 20 tūkstošu kubikmetru apmērā!

  Pamatīgo snigšanu šoziem labi raksturo  šādi skaitļi. Pagājušajā ziemā no pilsētas ielām kopumā tika izvesti 7 tūkstoši kubikmetri sniega. Šajā ziemā decembrī un janvāra pirmajās dienās jau ir izvesti nepilni 20 tūkstoši kubikmetru sniega! Līgumu par ielu tīrīšanu novada pašvaldība ir noslēgts ar SIA „Kom-Auto”  un uzņēmuma darbinieki ar pamatīgo darba apjomu tiek galā. Taču šajās dienās iedzīvotāji pašvaldībā visbiežāk taujājuši tieši par ielu tīrīšanu, tāpēc situāciju skaidro novada pašvaldības Komunālās nodaļas komunālinženieris Didzis Ozoliņš:

-          Ielu tīrīšana notiek sekojošā secībā. Pirmkārt, tiek tīrītas maģistrālās ielas un tās pa kurām kursē sabiedriskais transports, tad mazākas nozīmes asfaltētās ielas. Šajā ziemā regulāri tīrām arī vecpilsētas ielas, kā arī Pļavas un Valdemāra ielas. Mazās ielas ar grants segumu tīrām iespēju robežās. Sniega izvešana prasa vairāk laika, tāpēc, intensīvas snigšanas periodos, gar ielu malām veidojas vaļņi. Lai nodrošinātu redzamību krustojumos un satiksmes drošību, janvāra sākumā intensīvi tika novākti sniega vaļņi krustojumos un autobusu pieturās. Atsevišķās ielās, kur brauktuve kļuvusi bīstami šaura ir noteikta vienvirziena transporta kustība. Tā tas ir  Emīla Dārziņa ielā, autovadītājiem lūgums sekot norādēm.

Esam saņēmuši iedzīvotāju iebildumus, ka tīrot ielas pie namu iebrauktuvēm veidojas sniega valnītis. Tomēr jāsaprot, ka ir neiespējami savlaicīgi notīrīt ielas un vēl arī attīrīt katra nama iebrauktuvi. Namu saimnieki šoziem ir labi uztrenējušies sniega lāpstošanā un šādu valnīšu regulāra notīrīšana neprasa daudz laika. Vairākas reizes esam mēģinājuši attīrīt stāvlaukumu pie slimnīcas, taču mašīnas tur stāv gan dienā, gan naktī un ar sniega vedamo tehniku nav iespējams starp tām izlavierēt. Ir arī sūdzības par to, ka nav tīrīti namu iekšpagalmu ceļi un nevar, piemēram, izvest atkritumu konteinerus. Taču par iekšpagalmu brauktuvju tīrību atbild namu īpašnieki vai apsaimniekotāji. 

Informāciju sagatavoja
Andris Vanadziņš
Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālistsAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv