Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.aprīlis   Vārda dienu svin: Edgars, Danute, Dana, Dans
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 11.janvāris  


14. javārī norisināsies 5. Starptautiskā Ģikšu danču nakts

2012.gadā no 14. janvāra plkst. 20.00 līdz 15. janvāra plkst. 6.00 Amatas novada kultūras centrā Ģikšos notiks 5. Starptautiskā Ģikšu danču nakts, uz kuru aicināts ikviens dancot un muzicēt gribētājs no visas Latvijas un pasaules.

 

Jau piekto gadu pēc kārtas Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs „KasTe” organizē Starptautisko Ģikšu danču nakti, un piekto gadu pēc kārtas Ģikši uz vienu nakti kļūst par Danču galvaspilsētu,

  kas ik gadu pulcē vairākus simtus dalībnieku un apmeklētāju no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un citām pasaules valstīm. Danču naktī tiek spēlētas un dejotas tradicionālās latviešu, igauņu, lietuviešu, krievu, baltkrievu, ungāru, franču un citu tautu dejas, tādas, kādas tās saglabājušās pēc pierakstiem, cilvēku atmiņās, sākot no 17.gadsimta sākuma, līdz 20. gadsimta 30. gadu balles dejām – tādām kā lambetvoks, krakovjaks, polkas, mazurkas un citas.

 

Šogad danču naktī piedalīsies –

Cēsu danču klubs, Rīgas danču klubs, folkloras kopas „Dandari” (Rīga), „Putni”(Lēdurga), „Raksti” (Jēkabpils), „Maskačkas spēlmaņi” (Rīga), „Upīte” (Viļakas novada Upīte),  Latvijas dūdinieku grupa, 

Nobedad noorukid (Igaunija) – Igaunijas jaunie muzikanti /līdz 18 gadiem/. Saspēlējušies tautas muzikantu nometnēs, arī Tartu danču klubā,

Eesti lõõtspillid – Dienvidigaunijas diatonisko akordeonu spēlmaņi spēlē dančus un dzied joku dziesmas.

Lustijad – muzikanti no visas Igaunijas, kas vienmēr un jebkur labprāt spēlē kopā, Tartu danču klubs /Igaunija/,  Viļņas Danču klubs /Lietuva/, Ķelmes danču klubs /Lietuva/,  tautas mūzikas un deju grupa „Žemaitukas” /Klaipēda/, Baltkrievijas danču muzikanti.

 

Visas nakts garumā tiks spēlēti, dejoti un mācīti latviešu, lietuviešu, igauņu un citu tautu danči, modes dejas, kadriļas, mazurkas, polkas, valši, varēs dejot un piedalīties muzikantu saspēlēs.

Pasākuma apmeklētāji aicināti līdzi ņemt  maiņas apavus, ūdeni, groziņu – ja gribēsi uzkost, guļammaisu - ja vēlēsies pārnakšņot! Tēja būs!

Muzikantiem ieeja bez maksas, dancotājiem ieeja pret ziedojumiem!

Pasākumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla Fonds, Amatas novada dome, organizē Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs „KasTe”.

 

 

Papildus informācija par Ģikšu danču nakti - pasākuma norisi, dalībniekiem, Tradicionālās kultūras iniciatīvu centru „KasTe”:

 

Inese Roze

Tradicionālās kultūras iniciatīvu centra „KasTe” vadītāja, Ģikšu danču nakts organizatore

Tālr.:29199870

E-pasts: tkic_kaste@inbox.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv