Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.jūlijs   Vārda dienu svin: Lauma, Ilvars, Halina
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 11.februāris  


Cēsīs Starptautisko tūristu gidu dienu atzīmēs trīs dienas

Ar izglītojošu, aktīvu un izklaidējošu programmu trīs dienu garumā no 18.līdz 20.februārim Cēsis atzīmēs Starptautisko tūristu gidu dienu. Cēsu pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” aicina piedalīties komandu orientēšanās sacensībās pilsētā „Viduslaiku skrējiens”, doties ekskursijā pa Cēsīm lāpu gaismā, noskatīties aizraujošu, uz patiesiem notikumiem balstītu dokumentālo filmu „Nogalināt vai mirt”, par puscenu apmeklēt Cēsu Pils kompleksu, Cēsu Vēstures un mākslas muzeja atklāto krājumu. Jaunai un darbīgai tūrisma sezonai gatavojoties, no 21.februāra mācības klātienē uzsāks jaunie gidi.

Piektdien, 18.februārī plkst.17:00 pirmo reizi tikko izremontētajā Cēsu Jaunās pils zālē tiks demonstrēta dokumentālā filma „Nogalināt vai mirt?” – patiess stāsts par bezbailīgu latvieti, kurš, izdzīvojot džungļos, pierāda savu drosmi un kļūst par gidu, vada zinātniskas ekspedīcijas un organizē safari tā laika bagātajiem un slavenajiem.

Sestdien, 19.februārī aizraujošas orientēšanās sacensības pilsētā komandām „Viduslaiku skrējiens”. Uz zināšanu un erudīciju pārbaudi aicināti piedalīties iestāžu pārstāvji, studenti, skolēni un ģimenes, dalībnieku vecums nav ierobežots. Savukārt vakarā ekskursija gida pavadībā pa vecpilsētu „Naksnīgās Cēsis lāpu gaismā”. Pastaigā pa Cēsīm varēs iepazīties ar nostāstiem un leģendām, kas apvij Cēsu vecpilsētu.

No 18.līdz 20.februārim Cēsu Pils kompleksā ieejas biļetēm būs 50% atlaide. Apskatē ietilpst viduslaiku pils, Cēsu Vēstures un mākslas muzeja ekspozīcijas un Cēsu Izstāžu nams.

Cēsu Vēstures un Mākslas muzeja atklātais krājums (Rīgas iela 23) 19. un 20.februārī būs atvērts no plkst. 11:00 – 16:00. Atklātajā krājumā klātienē var apskatīt un iepazīties ar vairāk kā gadsimtiem seniem priekšmetiem, no kuriem daudzi līdz šim nav bijuši izstādīti muzeja ekspozīcijās.

Starptautiskā tūristu gidu diena, kuru visā pasaulē atzīmē 21.februārī, popularizē tūristu gidu profesiju, pievērš iedzīvotāju un tūristu uzmanību īpašiem kultūrvēsturiskiem objektiem vai piedāvā apskatei jaunus maršrutus. Gidu dienas atzīmēšana ir svētki pašiem gidiem. Tāpēc Cēsu Jaunajā pilī uz omulīgu kopā sanākšanu tiks aicināti arī Cēsu gidi. Pasākumā būs aktīvāko, atraktīvāko gidu godināšana, sarunas un atskats par pagājušo gadu, jauni plāni šai sezonai.

Plašāku informāciju par gidu dienas pasākumiem skatīt ŠEIT  


Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.28342115,64121815

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv