Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 11.februāris  


18.februārī patiess stāsts par izdzīvošanu „Veiksmes ceļinieki. Nogalināt vai mirt?”

Piektdien, 18.februārī plkst.17:00 pirmo reizi nesen izremontētajā Cēsu Jaunās pils semināru zālē tiks demonstrēta dokumentālā filma „Veiksmes ceļinieki. Nogalināt vai mirt?” - baltādainā tīģeru mednieka neparastais dzīvesstāsts Brazīlijas mežonīgajos džungļos. Filma tiek rādīta atzīmējot Starptautisko tūristu gidu dienu, kuras norises Cēsīs sāksies nākošās nedēļas nogalē ar aktīvu un izklaidējošu programmu trīs dienu garumā.

Filmas sižets ir balstīts uz patiesiem notikumiem par bezbailīgu latvieti, kurš, izdzīvojot džungļos, pierāda savu drosmi un kļūst par gidu, vada zinātniskas ekspedīcijas un organizē safari tā laika bagātajiem un slavenajiem. Filmas pirmizrāde Latvijā notika 2010.gada janvārī, režisors Vladislavs Ščepins. Filmas ilgums 56 min.

„Sešpadsmit gadu vecumā viņš aizbēga no mājām Liepājā. Nonāca Brazīlijā un kļuva par pirmo balto cilvēku, kurš iemācījās medīt jaguārus ar indiāņu metodi - stājoties pretī džungļu zvēram ar šķēpu, vienlīdzīgā cīņā. Viņa vārds ir Aleksandrs (Sasha Siemel) Ziemelis (1890 – 1970). Viens no populārākajiem Brazīlijas džungļu gidiem, kura vadībā džungļus „iekaroja“ ASV augstākās sabiedrības dīkdieņi un Holivudas zvaigznes, National Geography filmu varonis, sieviešu mīlulis, reklāmu seja, meistarīgs stāstnieks un pretrunīga personība,“ filmu īsumā raksturo tās veidotāji.

Filmā leģendārā mednieka dzīvesstāsts džungļos, kas prasīja rūdījumu, nemitīgu gatavību cīņai un skarbu pieticību, bet pretī sniedza nepārspējamu dabas varenības apjausmu, skaistumu un briesmas, atdzīvosies caur viņa ģimenes atmiņu, Saša Ziemeļa paša uzņemto filmu un arhīva materiālu prizmu.

Maksa par seansu: Ls 1, - ; 0,50 (skolēniem, pensionāriem)

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64121815;28342115

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv