Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.jūlijs   Vārda dienu svin: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2005.gada 11.marts  


"Cēsu pilsētas ģerbonis 800 un 80 gados"

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā.

Cēsu pilsētas ģerbonim – 80

Par to, kā gadsimtu gaitā veidojies mūsdienu Cēsu ģerbonis, cik daudzveidīga bijusi tā pielietošana, kādu vietu tas savulaik ieņēmis pilsētas galvu kabinetu interjeros – stāsta heraldikas izstāde Cēsu muzejā.

Šogad aprit 80 gadu, kopš Valsts prezidents Jānis Čakste ar lēmumu apstiprināja 39 pilsētu un miestu ģerboņu aprakstus, tādejādi liekot pamatus vienotai pašvaldību ģerboņu sistēmai. Starp apstiprinātajiem ģerboņiem bija arī Cēsu ģerbonis. Tomēr Cēsu pilsētas heraldiskās tradīcijas ir daudz senākas – Cēsu pilsētas ģerboņa aizsākums meklējams 14. gadsimta zīmogā, kurā attēloti tā galvenie elementi – karavīrs ar zobenu un vairogu rokā un pilsētas aizsardzības sienu torņi.

Izstādi papildina Valsts heraldikas komisijas veidotā izstāde “Ģerboņi Latvijā – agrāk un tagad”, kurā izstādes apmeklētājiem ir iespēja apskatīt Latvijas 22 jauno pilsētu un Cēsu rajona pagastu no jauna apstiprinātos ģerboņus.

Biļetes cenas - Ls 0.50 / 0.30Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv