Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 11.aprīlis  


Berimora spēles Cēsīs

Sestdien, 9.aprīlī,Cēsīs notika IX Rīgas Starptautiskā Bērnu filmu festivāla Berimors radošās darbnīcas, kurās piedalījās vairāk nekā 60 bērni, un tika izveidotas 7 animācijas filmiņas.

Mazie filmu meistari režisora un animatora Nila Skapāna darbnīcā radīja savas animācijas filmiņas plastilīna tehnikā un paši veidoja filmas galvenos personāžus. Kopā tika izveidotas 7 animācijas filmas – Avārija, Kautiņš uz ielas, Zirneklīša nelaime, Divi draugi, Cēsu pils dīķis, Bebrs, mežsargs un koks, Makšķernieka ikdiena. Filmiņas tika izrādītas Berimora festivāla otrajā dienā Cēsu Izstāžu namā, pirms katra Berimora filmu seansa. Vakarā Cēsu bērnu veidotās animācijas filmiņas demonstrēja Berimora noslēguma ceremonijā k/t Rīga.

Saldas veicināšanas balvas ieguva trīs labāko filmu scenāriju autori, trīs labāko zīmējumu autori un trīs ātrākie un precīzākie viktorīnas dalībnieki.

Vēl Cēsīs notika arī Avārijas brigādes meistardarbnīca, kurā bērnus iepazīstināja ar filmu tapšanas procesu, jaunākajām animācijas filmām un lellēm, Filmu triku darbnīca, kur mazajiem kopā ar Cinevilla grupu bija iespēja izbaudīt filmu maģiju, kā arī zīmējumu konkurss par tēmu Berimora leģenda par Cēsīm un viktorīna Cik daudz Tu zini par kino?.

Cēsīs divās dienās Cēsis pārvērtās aizraujošā kino pasaulē, ko mazie kinomīļotāji atcerēsies vēl ilgi! Cēsnieki Berimoru pie sevis ciemos atkal gaida ne tikai pēc gada, bet jau vasarā!

Pasākumu Cēsīs organizēja p/a „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” sadarbībā ar kino Arsenāls un Gundegu Skudriņu. Pasākuma organizētāji pateicas par atbalstu viesnīcai „Kolonna Hotel Cēsis” un Cēsu pilsētas Mākslas skolai par brīnišķīgajiem darbiem un izrādīto iniciatīvu.

Plašāk par festivālu: www.arsenals.lv

Foto no Berimora festivāla skatāmi Cēsu mājas lapā http://www.cesis.lv/?p=44&gal_id=53 (foto: Daiga Janševska un Liene Biezā)

Cēsu bērnu radītās filmiņas interneta vidē apskatāmas http://www.youtube.com/watch?v=wVySPWEkhu8&feature=player_embedded

Cēsnieces Elīzas Bicānes animācijas filmiņa par Berimora piedzīvojumiem, kas izpelnījās mopša Berimora Bregoviča īpašu atzinību, jo bija viena no interesantākajām filmiņām, kas tika iesniegta, piesakoties Berimora rīkotajām animācijas darbnīcām. Filmiņu var apskatīt http://www.youtube.com/watch?v=8BUrzGX8yms&feature=player_embedded

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 64127636; 28342115

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

   Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv