Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 11.aprīlis  


Ievadseminārs par Fenotipoloģiju

Biedrība „Vidzemes inovāciju un uzņēmējdarbības centrs” aicina 19.aprīlī pl.14:00 uz bezmakas ievadsemināru par jaunu zinātni – Fenotipoloģiju. Tā palīdz noteikt cilvēka raksturu un prognozēt uzvedību pēc ārējā izskata jeb Fenotipa – sejas un ķermeņa ģeometrijas. Seminārs notiks zinātnes centra „Z(in)oo” konferenču zālē. Pieteikšanās, rakstot uz pauls@zinoo.lv (vietu skaits ierobežots).

 

„Fenotips ir ģenētikas ārējā izpausme. Pēc fenotipoloģijas apgūšanas visas personiskās īpatnības un rakstura īpašības, ko nosaka ģenētika, var nolasīt no cilvēka sejas”, stāsta Fenotipoloģijas pasniedzējs, ārsts un psihoterapeits Māris Belte.

 

Zināšanas par Fenotipoloģiju var palīdzēt darbā ar klientiem (īpaši pie pārdošanas), pie personāla atlases un esošo darbinieku audita, veiksmīgai pārrunu vadīšanai, nosakot savus un savu bērnu talantus.

 

Fenotipoloģija - zinātne par psiholoģisko un psihofizioloģisko raksturlielumu savstarpējās mijiedarbības izpausmi cilvēka uzvedības ģenētikā uz viņa fenotipa individuālo pazīmju pamata. Turklāt, fenotips ir visu indivīda (šeit - cilvēka) bioloģisko pazīmju kopums katrā konkrētā tā dzīves brīdī. Fenotips veidojas, piedaloties genotipam, apkārtējās vides apstākļu ietekmē, un ir genotipa realizācija konkrētos apstākļos. Jebkura cilvēka ģenētiskās attīstības programmas atklāšana ir iespējama tikai ar zinātniski atklātu, stingri pamatotu, kā arī precīzi klasificētu datu palīdzību. Sīkāk, phenotype- technology apvieno daudzdimensionālu mērīšanu, klastera un faktoru analīzi. 

Fenotipoloģijas dibinātājs ir Мarks Lučins (Igaunija). 2005.gada oktobrī apritēja divdesmit gadu kopš brīža, kad Marks uzsāka savus pirmos pētījumus un izstrādnes cilvēka uzvedības jomā pēc viņa ārējā izskata. Tehnoloģija balstīta uz autora akadēmiskajām zināšanām, viņa pieredzi un atsevišķu Eiropas laboratoriju izstrādnēm, kā arī patstāvīgiem un ilggadējiem autora pētījumiem. No 2003.gada fenotipoloģijai kā autortehnoloģijai ir pasaules patenta prioritāte. 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv