Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 11.aprīlis  


Uzsākta koku vainagu kopšana un veidošana Cēsīs

Jau pirms Lieldienām uzsākta koku vainagu veidošana pilsētas zaļajai rotai.  Šogad darbus veic SIA „Monitorings GJ”. Raunas ielā un Uzvaras bulvārī tiek atjaunotas koku vainagu formas, nozāģējot vai nogriežot ataugušos zarus. Šāda vainagu sakopšana jāveic regulāri, ik pēc diviem, trim gadiem, veicot atjaunojošo apgriešanu. Tā kā darbs prasa lielu uzmanību un kokam jāpiekļūst no visām pusēm, SIA „Monitorings GJ” arboristi strādā ar pacēlāju, kas iespējams, nedaudz apgrūtina transporta pārvietošanos un automašīnu novietošanu, bet aicinu būt iecietīgiem, jo darbi rit raiti, bez liekas kavēšanās. 

Sakopti tiks arī Vienības laukuma koku vainagi, kas ilgāku laiku nav tikuši aprūpēti. Vienības laukumā kokiem tiks izzāģēti līkie, krusteniskie, vainagā traucējošie un bojātie zari, kā arī vainaga apakšējie zari, lai nodrošinātu labāku redzamību autotransportam.

Paredzēta koku vainagu sakopšana Jāņa Poruka ielā, kur pāgājušajā gadā notika ielas rekonstrukcijas darbi. Arī šeit, līdzīgi kā Vienības laukumā, tiks sakopti koku vainagi, izzāģēti nokaltušie, nolūzušie zari, saglabājot dabīgas formas koku vainagus.

Lielāki koku vainagu veidošanas darbi paredzēti Zvirbuļu ielā pie dzīvojamām mājām, par ko jau pagājušajā gadā saņēmām lūgumu no iedzīvotājiem, lai nodrošinātu labāku dzīvokļu izgaismošanu. Rūpīgi izvērtējot, paredzēts dažus kokus nozāģēt pavisam, lai uzlabotu augšanas apstākļus pārējiem kokiem. Saglabātajiem kokiem tiks veikta vainagu veidošana un sakopšana.

Dace Laiva

Cēsu novada pašvaldības Ainavu arhitekteAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv