Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 30.marts   Vārda dienu svin: Nanija, Ilgmārs, Igmārs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 11.aprīlis  


Jauna mūzikas projekta „Jauna slavas dziesma” ietvaros koncerts Cēsīs

Jauna mūzikas projekta „Jauna slavas dziesma” ietvaros Cēsīs, 14. aprīlī, 18:00 Cēsu baptistu draudzē ( Ķiršu iela 1) skanēs koncerts, kurā piedalīsies Valdis Indrišonoks, Anete Kozlovska un grupa „Jorspeis”. Koncerts ir bez maksas.

Par projektu. Vairāki Latvijas kristīgie mūziķi vienojušies kopīgā starpkonfesionālā projektā"Jauna slavas dziesma", kurā jau ir ierakstītas 11 jaunas dziesmas, kā arī tiek meklētas vēl citas līdz šim nekur neierakstītas slavas un pielūgsmes dziesmas.

Jau sākot ar martu, projekts "Jauna slavas dziesma" viesosojas astoņās Latvijas pilsētās ar mērķi satikt vietējo draudžu muzikālos talantus un kopā ar tiem atrast jaunas pielūgsmes dziesmas. Kā sola projekta organizatori, šīs atrastās jaunās dziesmas jau vasaras beigās tiks ierakstītas profesionālu mūziķu sastāvā. Tas Latvijas draudžu muzikālajā kalpošanā iesaistītajiem pavērs iespēju papildināt muzikālās izvēles klāstu, kā arī dos iespēju sevi plašāk pieteikt jauniem talantiem. Jaunās dziesmas tiks ietvertas projekta slavas un pielūgsmes grupu muzikālajā bankā.

Koncertos skanēs arī jau pērn ierakstītās dziesmas, kuras šobrīd jau ir pieejamas izvērtēšanai. "To var izdarīt youtube.com kanālā Jauna slavas dziesma. Ja kādam patīk, tad droši var tās izmantot savas draudzes slavas un pielūgsmes grupās. Galvenā doma ir radīt izvēli - katrs paņems no visa mūsu veikuma to, kas katrai draudzei ir visatbilstošāks," par projekta nozīmi portālam Maranathamusic.lv stāsta tā autors un iniciators Andris Lanka.

Katru piektdienu sociālajos medijos tiks ievietotas pa divām tapušajām jaunajām dziesmām. Šobrīd noklausīties un noskatīties video versijas var dziesmām "Karameles" (autors Artis Šimpermanis), "Katru manu sirdspukstu" (autors Ilze Zābaka), "Likt pēdas Tavās pēdās un neskatīties atpakaļ" (autore Lana Ludiņa), "Klusē mana sirds" (autori Laura Gustovska, Andris Lanka).

Iniciatīva "Jauna slavas dziesma" radusies pirms 2 gadiem Andrim Lankam apmeklējot kādu Ziemassvētku koncertu. "Tajā piedalījās Anete un Uldis Kozlovski, Valdis Indrišonoks, grupa Jorspeis un citi mākslinieki. Dzirdot un klausoties tajā skaistumā, ko Dieva bērni rada apkopojot savus talantus, radās vēlme, lai to var dzirdēt vēl plašāka publika, un arī citviet Latvijā. Tā savāstarpā pārrunājot potenciālu projektu iespējas radās doma visiem sanākt kopā un ierakstīt vēl plašākai publikai nedzirdētas slavas un pielūgsmes dziesmas,"par idejas aizsākumu dalās projekta autors.

"Šāda doma daudziem šķita ļoti interesanta un tā no vienkāršas ieceres 2011. gada augustā Kurzemes rajonāsapulcējās padsmit mūziķu un ierakstīja 11 slavas un pielūgsmes dziesmas. Piedalījās Anete un Uldis Kozlovski, Valdis un Kārlis Indrišonoki, Jānis un Ilze Zābaki, Artis Šimpermanis, Lana Ludiņa, Jolanta Kanašķe, Māris un Linda Prinduļi, Ilze Šveiduka, Anna Sēruma un Andris Lanka," plašāk atklāj A. Lanka.

Organizatori šogad nolēmuši iet tālāk un dziesmu skaitu ievērojami palielināt. Projekta izvirzītais šīgada mērķis ir atrast un ierakstīt 40 jaunas dziesmas. "No vienas puses ļoti liels izaicinājums, jo būs jāatrod un 'jānokoordinē' 40 dziesmas, bet no otras puses būs grūti, jo tikai 40!" uzsver A. Lanka, atklājot, ka zem nosaukuma "projekta Muzikālā banka" slēpjas doma par to, kas ir katras draudzes muzikālās grupas mapīte/slavas un pielūgsmes grāmatu/dziesmu kopums - vietu vai kopumu, no kura tad arī vietējie mūziķi izvēlas, ko izmantot nākamajā svētdienā.

A. Lanka piebilst arī, ka projekta dalībnieki cer uz Latvijas vietējo draudžu talantu atsaucību un, viesojoties 8 vietās Latvijā, cer 'atrast' un 'piefiksēt' potenciālās dziesmas. "Tāpēc ikviens, kam ir šāds talants, lai seko līdzi informācijai un piesakās dziesmu izvērtēšanas darbnīcām pirms koncertiem," iedrošina projekta autors.

Projekta organizatori atgādina visiem tiem, kas vēlas pieteikt savas dziesmas vai kristīga rakstura dzeju 2012. gada projektam - lūgums dot ziņu, rakstot uz jauna.slavas.dziesma@gmail.com vai zvanot pat tālr. 29105168.


 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv