Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.jūlijs   Vārda dienu svin: Lauma, Ilvars, Halina
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 11.maijs  


Akcija Mīli un saudzē savu sirdi

„Ātrā palīdzība” ar iedegtām bākugunīm un ieslēgtu skaņas sirēnu vienmēr piesaista uzmanību – kāds ir nokļuvis nelaimē, kādam ir kļuvis slikti. Diemžēl ir reizes, kad dzīvību glābt neizdodas. Biežākais nāves iemesls Latvijā ir sirds un asinsvadu slimības – miokarda infarkts, aterosklerotiksā kardiopātija, kardiomiopātija. Tie ir nāves gadījumi, kas daudzos gadījumos varētu arī nebūt, ja cilvēki savlaicīgi pievērstu uzmanību savam veselības stāvoklim un ievērotu veselīgu dzīvesveidu.

 

Neatliekamās medicīniskās palīdzības mašīnas ar ieslēgtām bākugunīm būs akcijas Mīli un saudzē savu sirdi simbols. Atgādinājums, ka par veselību jārūpējas laikus, negaidot krīzes situāciju.

 

Laika posmā no 10.maija līdz 3.jūnijam Rīgā, Daugavpilī, Liepājā un Ogrē ļaužu pilnās vietās – stacijas laukumos, pie iepirkšanās centriem u.tml. atradīsies „ātrās palīdzības”, kurās demonstrēs videoklipus par sirds veselības riska faktoriem un kuros mediķi un pacienti stāstīs par savu pieredzēto. Būs pieejami izglītojoši materiāli par sirds veselību.

 

Akcija Mīli un saudzē savu sirdi tiek organizēta sirds veselības veicināšanas valsts programmas ietvaros, kuras plānos ir līdz 2010.gadam par 20% samazināt par 65 gadiem jaunāku cilvēku mirstību sirds un asinsrites slimību dēļ. Kampaņas turpinājumā tiks izstrādāti un demonstrēti video un audio klipi, izvietoti vides informatīvi plakāti, kā arī pie ģimenes ārstiem pacienti varēs saņemt informatīvi izglītojošus materiālus. 

 

10.maijā plkst.10.30 Stacijas laukumā pie ieejas t/c Origo(tuvāk Satekles ielai) notiks preses konference, kurā klātesošie tiks iepazīstināti ar kampaņas gaitu. Konferencē piedalīsies:

Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktora vietniece Inga Šmate,

Veselības veicināšanas valsts aģentūras direktore Ineta Zīriņa.

Latvijas Kardiologu biedrības prezidents Andrejs Ērglis,

ārsts kardiologs Kārlis Trušinskis,

 

Informāciju sagatavoja Baiba Auzāne,

Veselības veicināšanas valsts aģentūras

Sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja,

 t.7240447Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv