Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 27.februāris   Vārda dienu svin: Līvija, Līva, Andra
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 11.maijs  


Ar Ainara Mielava koncertu sāk Āraišu baznīcas kompleksa glābšanas programmu

2008. gada 11.maijā plkst. 14.30 Cēsu rajona Āraišu evaņģēliski luteriskajā baznīcā pēc Vasaras svētku dievkalpojuma koncertu sniegs dziedātājs Ainars Mielavs ar savu grupu „Pārcēlāji”. Ainara Mielava koncerts būs simbolisks sākums Āraišu baznīcas kompleksa glābšanas programmai. Pasākuma laikā saziedotie līdzekļi tiks novirzīti baznīcas jumta seguma atjaunošanai.

 

Āraišu mācītājmuiža kopā ar blakus esošo baznīcu un zemnieku sētām veido unikālu arhitektoniski vēsturisku un ainavisku kompleksu, kas ir ieguvis valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa statusu. Diemžēl lielākā daļa no mācītājmuižas kompleksa ēkām ir nonākušas kritiskā stāvoklī, un nepiedodami ilgi to glābšanas un atjaunošanas jautājums ir ticis vilcināts.

 

Āraišu baznīca (celta 13.gs) gadsimtiem ilgi ir bijusi visas plašās apkārtnes garīgais centrs. Tā joprojām ir ļoti populāra kristību un laulību ceremoniju norises vieta, un te gadu no gada notiek ievērojami kultūras un izglītības pasākumi.

 

Āraišu mācītājmuižas komplekss veidojies daudzu gadsimtu laikā un jebkuras tā daļas iznīcināšana padara mūs nabadzīgākus. Nekas jauns, ko mēs radām, kaut arī vērtīgs, nespēj aizstāt zaudēto - vēsturiskās vērtības. Tāpēc mūsu kopīgais uzdevums ir nodrošināt šī unikālā kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un pieejamību nākamajām paaudzēm.

 

2007.gadā par draudzes, valsts un privāto ziedotāju līdzekļiem tika īstenots vērienīgs Āraišu baznīcas ēkas zvanu torņa rekonstrukcijas projekts. Nākamais solis ir veikt jumta seguma nomaiņu, kam nepieciešami 65 tūkstoši latu.  Līdz šim jumta atjaunošanas projektam ir izdevies piesaistīt 10`000 latus, kas ļauj iegādāties nepieciešamos būvniecības materiālus, taču pašu darbu uzsākšanai līdzekļu pietrūkst.

 

Āraišu draudze aicina ikvienu, kam nav vienaldzīgs šīs izcili skaistās vietas liktenis, atbalstīt Āraišu baznīcas kompleksa glābšanas darbus.

 

Informāciju sagatavoja Āraišu evaņģēliski luteriskās draudzes priekšniece Ieva Bernadeta Ščeglova, tel. 26328779, e-pasts: ievasceglova@inbox.lv .

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv