Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 28.marts   Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 11.maijs  


Deju uzvedums „Maija un Paija” svin pirmizrādi

9. maijā pirmizrādi piedzīvoja Cēsu Kultūras centra bērnu un jauniešu deju kolektīva „Randiņš” deju uzvedums „Maija un Paija” pēc Annas Brigaderes lugas motīviem.

 

Ideja par deju uzvedumu tapa gatavojoties Cēsu Kultūras centra bērnu un jauniešu TDK „Randiņš” 10 gadu jubilejai. Idejas autore, kolektīva vadītāja Sandra Jonaite, atzīmēja, ka stundu garais deju uzvedums tapis viena gada laikā paralēli gatavojoties arī citām aktivitātēm – jaunrades deju konkursam, rajonu deju skatei, sadraudzības koncertiem.

 

Deju uzveduma sešos tēlojumos tika izdejotas ainas lauku sētā, pazemē, debesu pļavā, raganu silā, ellē un atgriešanās mājās. Dialogs starp labo un slikto, varēšanu un nevarēšanu, čaklumu, dzīvesprieku un slinkumu, nenovīdību ir aktuāla tēma joprojām. Interesantas deju horeogrāfijas papildināja speciāli uzvedumam darināti tērpi – krāsaini tauriņi, spožie jāņtārpiņi, ugunīgās raganas un skrandainie velni, savukārt skatuves noformējums ar gaismām un datorizētām vizuālajām reprodukcijām radīja konkrētās ainas raksturīgo noskaņu.

 

Uzvedumam deju horeogrāfijas veidojuši 5 horeogrāfi - Lilita Jansone, Andis Kozaks, Annika Andersone, Guntis Spridzāns un Sandra Jonaite, līdz ar to deju raksturs ir daudzšķautnains, savdabīgs un atšķirīgs.

 

Režisore- Sandra Jonaite, scenogrāfs – Kaspars Podnieks, skatuves tērpu veidotāji – Sanita Gūta un Marika Sermule.

 

Kopā uz skatuves deju uzvedumā dejoja visi 130 „Randiņa” dejotāji.

 

Deju uzvedums atkārtoti būs skatāms 24. maijā plkst. 19.00 Cēsu Kultūras centrā. Biļetes cena: Ls 1 (skolēniem, pensionāriem),-; 2, -

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra

Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Tālr. 64122431, 29293195

e – pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.kulturcentrs.lv

www.cēsis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv