Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.jūlijs   Vārda dienu svin: Antra, Adele, Ada
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 11.jūnijs  


Cēsu Pils koris dosies uz Dziesmu kariem

Cēsu Pils koris ir to trīsdesmit sešu Latvijas labāko koru skaitā, kas izcīnījuši iespēju piedalīties XXIV Vispārējo latviešu un XIV Deju svētku koru konkursa finālā.


Iekļūšana svētku konkursa finālā ir liels gods un atzinība ikvienam amatiermākslas kolektīvam. Cēsu Pils koris šo sasniegumu uzskata par likumsakarīgu ieguldītā darba rezultātu. Kora dalībnieki ir apņēmības pilni strādāt, lai Dziesmu karos sasniegtu vislabākos rezultātus.

 

Rajona un novada skatēs koris izpildīja Dziesmu svētku repertuāra izaicinošākos un skaistākos skaņdarbus, piemēram, Ērika Ešenvalda “Aizej, lietiņ”. Finālā korim būs iespēja parādīt savu prasmi arī brīvās izvēles dziesmu izpildījumā.

 

Koru konkursa fināls notiks Latvijas Universitātes Lielajā aulā 8.jūlijā. Finālā pavisam piedalīsies 36 kori, no tiem 24 jauktie kori. Kā liecina Dziesmu un deju svētku biroja mājas lapas www.dziesmusvetki2008.lv sadaļā “Ziņas koriem” publicētā informācija, pēc novadu pusfināliem Cēsu Pils koris ar iegūtajiem 45.83 punktiem ierindojas septītajā vietā Latvijā.

Cēsu Pils koris ir 1995.gadā dibināts amatieru kolektīvs, ko vada talantīgā diriģente Marika Austruma un kormeistars Didzis Lielauss. Savas spējas koris regulāri apliecina ikgadējās koru skatēs, sasniedzot lieliskus rezultātus gan Cēsu rajona, gan republikas konkurencē. Koris sekmīgi piedalījies arī starptautiskos kora mūzikas notikumos, piemēram, Florilege Vocal de Tours, Francijā, koru konkursā Tallinā un citos. Cēsu Pils kora repertuārā ir skaņdarbi no renesanses līdz mūsdienām.

Marika Austruma ir Cēsu Pils kora diriģente, starptautisku kordiriģēšanas konkursu laureāte, Valsts akadēmiskā kora Latvija dziedātāja un diriģente. Absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju 2000.gadā iegūstot bakalaura grādu Andra Veismaņa klasē un 2006.gadā kļūstot par maģistru Jāņa Zirņa klasē. Marika Austruma strādā arī Ogres mūzikas skolas kora klasē. Dziedājusi kamerkorī Ave Sol un Sacrum, kā arī vadījusi meiteņu kori Tonika.

Informāciju sagatavoja:

Cēsu Pils kora prezidents
Vilnis Mellēns
Tel. 26476866
cesiscastlechoir@gmail.comAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv