Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.aprīlis   Vārda dienu svin: Anita, Anitra, Zīle
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 11.jūnijs  


Tartu mākslas skolu bērni glezno Cēsis

Šonedēļ Cēsīs viesojas vairāk nekā 60 skolēni no Tartu bērnu mākslas skolas un Tartu mākslas vidusskolas. Brīvdabas mākslas plenērā kopā ar Cēsu mākslas skolas audzēkņiem tiks radīta jauna izstāde, kas atspoguļos jauno mākslinieku skatījumu uz Cēsu pilsētu.

 

Plenēra ietvaros skolēni piedalīsies izglītojošā seminārā „Liela formāta kompozīciju dizains”, ko vadīs māksliniece Baiba Sprance, kuras vadītās mākslas nodarbības Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā ir plaši iecienītas. Skolēni tiks aicināti pievērst uzmanību tiem aspektiem un niansēm, kas jāievēro, strādājot tieši ar liela formāta mākslas darbiem, veidojot lielformāta kompozīcijas arhitektūru.

 

Plenēra laikā tapusī izstāde būs atvērta 15.jūnijā Cēsu Mākslas skolā (Palasta iela 11) un Cēsu vecpilsētas kafejnīcā „Raunas vārti” (Rīgas ielā 3). Rudenī izstāde, kurā apvienosies mākslinieciskās idejas no Cēsīm un Tartu, ceļos uz Tartu mākslas skolu izstāžu zālēm.

 

Sadarbība mākslas jomā starp Cēsīm un Tartu turpināsies jūlijā, kad plenērā „Zīmē Cēsīs!” satiksies latviešu un igauņu profesionālie mākslinieki.

 

Plenēru organizē Cēsu Mākslas skola, pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” sadarbībā ar Tartu Radošo Industriju centru projekta "Mākslinieki un radošie uzņēmēji reģionālai attīstībai" ietvaros ar Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas finansiālu atbalstu.

 

Projekta mērķis ir palielināt dažādu jomu mākslinieku nozīmi un lomu vietējo sabiedrību attīstībā, iesaistot māksliniekus radošo risinājumu veidošanā sabiedrības sociālām, vides un kultūras problēmām, kā arī veidot ilgtermiņa kultūras apmaiņu starp māksliniekiem Cēsīs un Tartu.

 

 

Papildus informācija:

Ilona Asare

Projekta vadītāja

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Tel.64127755, 27878275

Ilona.Asare@cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv