Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 1.jūnijs   Vārda dienu svin: Biruta, Mairita, Bernedīne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 11.jūlijs  


Cēsu 800 gadu jubilejai - Kultūras mantojuma Gada balva

Cēsu pilsētas dome par 800 gadu jubilejas organizēšanu saņēmusi “Kultūras mantojuma Gada balvu 2006” nominācijā „Nozīmīgākā izstāde vai akcija”. Kā nozīmīgs pasākums Latvijas kultūras mantojuma jomā pilsētas dome balvā saņēma naudas prēmiju un simbolisku piemiņas suvenīru – marmora ķieģeli.

 

Turklāt šonedēļ aprit tieši gads kopš Cēsu 800gades svinībām, kas joprojām to organizētājiem un apmeklētājiem palicis spilgtā atmiņā kā veiksmīgs notikums visas Latvijas mērogā, par ko jo īpaši liels paldies svētku galvenajai organizatorei Jolantai Borītei. Un iegūtā Kultūras mantojuma Gada balva ir vēl viens apliecinājums tam, ka svētki bija ne tikai lielisks izklaides pasākums, bet arī vērtīgs ieguldījums novada kultūras mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā.

 

Darbs pie Cēsu 800 gades svinību organizēšanas sākās jau 2001.gadā. Īstenojot piecu gadu pilsētas attīstības programmu un sadarbojoties publiskajam un privātajam sektoram, tika realizētas vairākas kultūras mantojuma jomā būtiskas aktivitātes: piemēram, apzināti pilsētas kultūras pieminekļi un uzstādītas informatīvās zīmes, rekonstruēts Pils parks, Maija parks un Līvu laukums, izdots atklātņu komplekts „Cēsis senāk un tagad”, rīkota izstāde „Cēsu pils dārgumi”, izdota grāmata „Mazā cēsnieka stāsti”, organizēti viduslaiku svētki, aizsākts projekts „Baltu baznīcu Cēsīm”, izdots Cēsu pilsētas pastmarku komplekts ar izcilākajiem kultūrvēstures pieminekļiem, organizēta starptautiska konference „Quo vadis, Cēsis?”, izdota „Cēsu hronika” un fotoalbums „Cēsis 800”, sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku organizēta izstāde „Cēsis attēlos un rakstos”.

Cēsu 800 gades jubileju „Kultūras mantojuma Gada balvai” pieteica pašvaldības aģentūra „Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs”.

 

Projekts “Kultūras mantojuma Gada balva” tiek īstenots jau kopš 2003. gada ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un LR Kultūras ministrijas atbalstu. Projekta ietvaros ik gadu tiek pasniegtas balvas Latvijas mērogā nozīmīgiem pasākumiem kultūras mantojuma jomā. Šāds sarīkojums veicina kultūras mantojuma nozarē darbojošās organizācijas, indivīdus, kultūras pieminekļu saimniekus un pašvaldības aktīvāk iesaistīties kultūras pieminekļu saglabāšanā, izpētē un popularizēšanā.  Šogad Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija (VKPAI) pavisam saņēma 72 pieteikumus uz izvirzītajām 9 nominācijām. Ar visiem „Kultūras mantojuma Gada balvas 2006” laureātiem varat iepazīsties VKPAI mājas lapā www.mantojums.lv

Atgādinām, ka Cēsu 800gades svinības ieguvušas atzinību ne tikai valsts, bet arī starptautiskā mērogā. Cēsu 800gades jubileja tika iekļauta UNESCO 2006. – 2007. gada kultūras notikumu un jubileju kalendārā. Savukārt pagājušā gada novembrī Cēsu jubileja izcīnīja arī apbalvojumu „Kultūras festivāls 2006” Baltijas jūras reģionā. Balva tika pasniegta Baltijas Pilsētu savienības (UBC) Kultūras komisijas 9. sesijas “Kultūras festivāli kā vietējās identitātes stiprinātāji” laikā Somijas pilsētā Vāsā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Vītiņa

Vidzemes Vēstures un tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste

Tālr.: 4127755, 26666365

baiba.vitina@cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv