Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 30.maijs   Vārda dienu svin: Vitolds, Lolita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 11.augusts  


Brīvdabas kino nakts Cēsīs – uz trim ekrāniem!

Brīvdabas kino nakts Cēsīs – uz trim ekrāniem!

 

Piektdien, 15.augustā Cēsu Pils dārzā cēsnieki un pilsētas viesi tiek aicināti apmeklēt trešo brīvdabas kino nakti, kuras programmu pirmo reizi veido trīs kino seansi. Uz ekrāniem Pils dārzā un Viduslaiku pils Svētku zālē tiks izrādītas animācijas filmas, latviešu komiskās dokumentālās īsfilmas un lielā vakara filma.

 

Plkst.20.00 uz Pils dārza mazā brīvdabas ekrāna tiks demonstrēts animācijas filmu cikls „Pasaciņas.” 52 minūtēs tiks izrādītas 25 iemīļotas multfilmas, t.sk. „Nikno lapsēnu maršs”, „Skumjā govs”, „Miega vilcieniņš” un „Kam ir visskaistākās ūsas”.

 

Pirmo reizi Cēsu Viduslaiku pils vēsturē kino varēs skatīties Pils Svētku zālē, kur plkst.20.00 tiks demonstrētas latviešu dokumentālās īsfilmas. Repertuārā ietverta režisora Dzintara Dreiberga filma „Duschecka”. Piecu bērnu māmiņa Dušecka strādā naktīs, vadot trolejbusu, un pie stūres skaļi dzied! Filma festivālā „Lielais Kristaps” nominēta kā Labākā studentu filma.

 

Skatītāju vērtējumam tiks nodots arī operatora Māra Maskalāna izcili filmētais darbs bez teksta, kurš stāsta par dzīvnieku pasauli Getliņu izgāztuvē „Leiputrija”. Filma ir festivālu hīts un nominēta kā Eiropas labākā dokumentālā filma. Pirmajā mirklī šķiet, ka šī ir skaista dabas filma, kur dzīvnieki dzīvo savu parasto dzīves ciklu un jūtas ļoti labi... Tikai pēc tam skatītājs saprot, ka īsti normāli viss tomēr nav, jo šī dzīve norit izgāztuvē, cilvēka radītos atkritumos.

 

Režisores Astras Zoldneres filmā „Kurpju daktere” 8.marts izvēršas par īstiem svētkiem kurpnieces Tatjanas darba dienā. Tatjana strādā Tallinas ielas lietoto apavu veikalā, kuru apmeklē dažāda vecuma un sociālā slāņa klienti, katrs ar savām vajadzībām un īpatnībām. 

 

Plkst.22.00 uz lielā brīvdabas ekrāna sāksies vakara filma „Venēcijas tirgotājs” (ASV, 2004). Pārsteidzoši baudāma, laba un „godīga” Viljama Šekšpīra lugas interpretācija, kas aizved skatītājus uz 16.gadsimta Venēciju. Režisors: Maikls Redfords. Lomās: Als Pačīno, Džeremijs Airons, Džozefs Finess u.c.

 

Ieejas maksa pieaugušajiem ir Ls 2.00, skolēniem, studentiem un pensionāriem – Ls 1.00. Biļetes cena ietver unikālu iespēju izstaigāt naksnīgo Viduslaiku pili, kura citkārt jau plkst.20.00 apmeklētājiem ir slēgta. Kino var baudīt uz līdzpaņemtiem ērtiem mājas krēsliem un apvienot ar vakariņām Pils dārza kafejnīcā. Lietus gadījumā - kino nakts atcelta.

 

Šīs vasaras pēdējā brīvdabas kino nakts notiks 29.augustā, kurā tiks demonstrētas Latvijā un starptautiskos festivālos atzītas ārvalstu un latviešu spēles un animācijas filmas.

 

Kino nakti atbalsta: Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs, Nacionālais Kino centrs, animācijas filmu studija „Dauka” un Acmefilm.

 

Informāciju sagatavoja

Linda Šlēziņa

Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra

galvenā speciāliste mārketinga un sabiedrisko attiecību jautājumos

Tālr. 64127755, mob.tālr. 26666365

e-pasts: linda.slezina@cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv