Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 30.marts   Vārda dienu svin: Nanija, Ilgmārs, Igmārs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 11.augusts  


Cēsu muzejs saņem vērtīgas dāvanas

Cēsu Vēstures un Mākslas muzejs jūlija mēnesī saņēmis divas vērtīgas dāvanas. Saldētavu, kas papildinās muzeja krājuma tehnisko nodrošinājumu un dārgu 19. gadsimta sākuma bīdermeiera krūzīti muzeja topošajai ekspozīcijai.

 

Saldētavu lietotu, bet darba kārtībā, muzejam dāvina Viesturs Bērziņš, kurš dzimis Kārļos, bet gadu desmitus Cēsis sauc par savām mājām. Kā pastāstīja Cēsu Vēstures un Mākslas muzeja speciāliste krājuma glabāšanas jautājumos Iveta Bērziņa, muzeja krājuma saglabāšanā saldētavai ir nenovērtējama loma, jo visi no jauna ienākušie priekšmeti ir vai nu jādezinficē vai jāizsaldē. „Šo procesu rezultātā iet bojā insektu oliņas, kūniņas, kāpuri, kā arī dažādas sēnes, piemēram, pelējuma sēne,” saldētavas praktisko pielietojumu izskaidro Iveta Bērziņa. Cēsu muzejam saldētavas bija nepieciešamas jau sen, un mēģinājumi tādas iegādāties, piesaistot projektu naudu, līdz šim ir palikuši bez rezultātiem, tāpēc jo lielāks prieks par noderīgo dāvanu.

 

Otru dāvanu, muzeja topošajai ekspozīcijai dārgu 19. gadsimta sākuma bīdermeiera krūzīti ar apakštasīti, kas izgatavota porcelāna manufaktūrā „Gardner”, dāvā brālēni Ģirts un Ivars Rības, dzimuši Drustos. Ģirts Rība, šobrīd dzīvo un strādā Amerikā, muzejā pētīja savas dzimtas vēsturi un pateicībā par veiksmīgu sadarbību kopā ar brālēnu Ivaru, kurš patlaban ir restaurācijas darbu vadītājs Cēsu Jaunajā pilī, dāvināja muzejam šo vēstures relikviju. Smalkā krūzīte papildinās Cēsu Vēstures un mākslas muzeja jauno ekspozīciju „Cēsis- Latvijas vēstures simbols”, kuru plānots atklāt jau nākamā gada maijā, kad pēc restaurācijas darbiem apmeklētājiem durvis vērs muzeja 2.stāvs. ”Ir izstrādāts Cēsu Jaunās pils interjera ekspozīcijas plāns ar precīzu priekšmetu uzskaitījumu, novietojumu, bet, diemžēl, lai realizētu ieceres pilnībā mums naudas nepietiek. Tādēļ vēl jo lielāks paldies dāvinātājiem,” atzīst Dace Tabūne, p/a „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” nodaļas „Cēsu Vēstures un Mākslas muzejs” vadītāja, galvenā krājuma glabātāja.
 

 

Foto redzama 19. gadsimta sākuma bīdermeiera krūzīte ar apakštasīti, kas izgatavota porcelāna manufaktūrā „Gardner” (foto: Iveta Bērziņa)

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.28342115;64127636

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv